miniBB: free php bulletin board and forum softwareminiBB: free php bulletin board and forum software 
 - Forumas - Atsakyti - Statistika - Registracija - Paieška - Narių sąrašas
www.gnosis.lt bendruomenė / Bendra Diskusija / Ar susitiksim?
. 1 . 2 . >>
Autorius Žinutė
qweasd
Narys
# Atsiuntė: 2 Sausio 2011 16:45
Atsakyti 


Turiu norą, žinoti tiesą. Nors keliauju dar visai neilgai, ir negaliu sakyti, kad priartėjau prie to ką noriu surasti, dabar atrodo suprantu, kliūtis kurios išblaško, nuveda priešinga kryptimi.

Viską ką pasakysių, tikiuosi jums bus ne vien tik mintis, žinios. Jei atrasite, kur nors samprotavimo klaidų, butų smagu, jei galėtumėte jas parodyti, kad savęs neapgaudinėčiau.

Pradėsiu nuo fakto:
Pasaulyje yra didžiulis pasidalinimas, daugybė šalių, kalbų, papročių tradicijų, religijų, nuomonių, įsitikinimų, teorijų.

Kyla klausymas, kokia yra tokio suskirstimo į dalis priežastis?
Pvz: jei gyvenu skirtingose pasaulio kampeliuose,(skiriasi aplinka) gausiu visai kitą patyrimą, žinias.
Ar ne patyrimas (tai ką žinome) visus mus atskiria?
Tu turi savo nuomone, aš turiu savo nuomone, ir kiekvienas laikosi savo.

Vienas daro viską, kad primestu savo nuomonę kitiems, jei kiti nesutinka pritarti, pasireiškia pyktis, jėgą, smurtas, prieštaravimas.
Arba siūloma tikėti, be įrodymų, pasikliauti autoritetu.

Kaip galima visas dalis sujungti į vieną visumą?
Ir kodėl reikia tokio suvienijimo, kokia jo nauda?
Ar taip išvengtume nesutarimo?

Ar nėra labai svarbu abejoti viskuo, kas sakoma?
Ar nėra labai svarbu pačiam tyrinėti, išsiaiškinti, suprasti?
Jei sutinku, su kokia nors teorija ar tada aš neprisidedu prie bendro žmonių išsiskaidymo, ir visko, ką tas išsiskaidymas sukelia?

Ir jei nagrinėsiu kiekvieną dalyką, neturėdamas išankstinės nuomonės, nesutikdamas ir neatmesdamas, su tuo kas teigiama, ar aš neprieisiu prie ko nors naujo, ne to kas jau yra žinoma?


___________________

phi
Narys
# Atsiuntė: 2 Sausio 2011 23:08 - Redagavo: phi
Atsakyti 


priezastis dualizme, ir jei nagrinesime kiekviena dalyka neturedami isankstines nuomones, nesutikdami ir neatmesdami - galbut ir issivaduosime is dualizmo


___________________

With the death the death is killed

Aphex
Narys
# Atsiuntė: 3 Sausio 2011 04:57
Atsakyti 


Pirma pazink save. Tada nebedarysi klaidu


___________________

Ignis Natura Renovatur Integra

qwerasdf
Narys
# Atsiuntė: 4 Sausio 2011 14:43
Atsakyti 


Autorius: phi
priezastis dualizme, ir jei nagrinesime kiekviena dalyka neturedami isankstines nuomones, nesutikdami ir neatmesdami - galbut ir issivaduosime is dualizmo

Ką tau konkrečiai reiškia žodis dualizmas?
Ar tai pasidalinimas tarp to kas esu, ir koks turėčiau būti?
Tarp realybės ir idealo? Ar tai kažkas daugiau?

Autorius: Aphex
Pirma pazink save. Tada nebedarysi klaidu

Ar teisingai suprantu teiginį ?
Žinok kur darai klaidas, o kai jau žinai kur jas darai, nekartok jų.
Kai žinai, turi pasirinkimą, tarp klaidos ir ne klaidos
Reiškia toliau gali kartoti klaidas.

Ar kai pašalini visas klaidas prieini prie kažko ką gali vadinti tiesa?


___________________

FXFX
Narys

# Atsiuntė: 4 Sausio 2011 15:53 - Redagavo: FXFX
Atsakyti 


Dualizmas tai yra: Geris/blogis, Tiesa/melas,Silta/Salta,Patinka/Nepatinka ir t.t. Siūloma likti viduryje.


___________________

Aš nustversiu likimą už gerklės, jis niekada manęs pilnai neįveiks. -
Ludwig Van Beethoven

phi
Narys
# Atsiuntė: 4 Sausio 2011 16:15
Atsakyti 


Man tai reiskia kad jei kazka teigiu tai tuo paciu ir neigiu, jei kazkas egzistuoja tai tuo pat metu lygiai taip pat ir neegzistuoja, jei kazka suvokiu matas tai tuo pat metu ir suvokiu to nematas. Mano egoistinio proto prigimtis duali - gimdo dualias mintis, ka beismastyciau uzlipu ant to pacio greblio - tiesos suvokimas per dualizmo prizme. Esu, tureciau buti? Taip, esu esu esu! Ir dar karta esu! "tureciau buti" dualistinio mastymo isdava, priklauso laikui, vadinasi ir ego-protui. Idealas? Ta pati dualumui priklausanti kategorija. Ego protas jo kitaip nesuvokia. Zodziai skaldo prota todel pasakyta tiesa visuomet subjektyviai duali. Esu esu esu. Vienintelis po kol kas panciais nerisantis proto terminas.


___________________

With the death the death is killed

Aphex
Narys
# Atsiuntė: 4 Sausio 2011 20:50 - Redagavo: Aphex
Atsakyti 


qwerasdf,
Turejau omeny "Jei nori pakeist pasauli - pradek nuo saves/pirma pakeisk save"
Kaip?
Nuolat valyk savo proto veidrodi - neleisk jokiai dulkei ant jo nusesti. Tada aiskiai matysi viska kaip is tiesu yra.


___________________

Ignis Natura Renovatur Integra

Kipras
Narys
# Atsiuntė: 5 Sausio 2011 16:40
Atsakyti 


Jei nori sujungti visas dalis į vieną visumą pats su jomis ir susijunk. Ir taip turėsi vieną visumą su skirtingomis dalimis.

Nieko neteigi, nieko neneigi, nieko nežinai, niekuo nesiremi, niekam neprieštarauji ir nepritari. <--- ko gero čia raktas


___________________

I'm a great believer in luck and I find the harder I work, the more I have of it.

qwerasdf
Narys
# Atsiuntė: 6 Sausio 2011 04:54 - Redagavo: qwerasdf
Atsakyti 


Autorius: Kipras
Nieko neteigi, nieko neneigi, nieko nežinai, niekuo nesiremi, niekam neprieštarauji ir nepritari. <--- ko gero čia raktas


Ar įmanomas gyvenimas visuomenėje, kai nieko nežinai, nieko nesiremi, esi nepriklausomas...?
Ir kaip tai sužinosi, jei pats neišmėginsi?
Priešingu atveju, tai tampa spekuliacija, spėjimas, abstrakcija kas galėtų nutikti. Kas būtų, jeigu būtų, kai išties nėra, ar čia vėl ne dualizmo spąstai?

Autorius: Aphex
Nuolat valyk savo proto veidrodi - neleisk jokiai dulkei ant jo nusesti. Tada aiskiai matysi viska kaip is tiesu yra.

Noriu suprasti, ką sakai, šiuo metų nėra visiškai aišku. Man įdomu, ar mes suprastame dalykus vienodai, ar kiekvienas turime savo ypatingą žodžio reikšmę.
Kas tavo supratimu yra protas? Ir kas yra tas kuris valo, tvarko jį? Ir kas yra tos dulkės, kurios nusėda, kurias reikia nušluostyti?


___________________

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 7 Sausio 2011 16:05
Atsakyti 


Tiesa nepasirodo samprotaujant; tiesa kyla iš tylos. Kai vidinės proto bangos nurimsta, tada mes galime patirti tai, kas tikra.


___________________

Meilės ir Šviesos

Kipras
Narys
# Atsiuntė: 7 Sausio 2011 23:59
Atsakyti 


Sakydamas nežinai, turėjau galvoje nieko nežinai ištikrųjų. Tu iš tiesų nieko nežinai - niekada negali būti tikras. Ieškodamas tiesos negali remtis savo ar kitų išvedžiojimais, nes neaišku ar jie teisingi. Dėl tos pačios priežasties negali kam nors prieštarauti ar pritarti - tu nežinai. Žinoma, tu kažką mėgini, bandai...bet iš gautų rezultatų nieko neteigi. Tu darai prielaidas, bet negali teigti. Tinka "Galbūt", "Aš manau", bet niekada negali padėti taško.

Ir aš manau, kad "Aš nieko nežinau ištikrųjų" suvokime slypi ta tyla, iš kurios gali kilti tiesa.


___________________

I'm a great believer in luck and I find the harder I work, the more I have of it.

qwerasdf
Narys
# Atsiuntė: 9 Sausio 2011 00:48
Atsakyti 


Autorius: Admin
Tiesa nepasirodo samprotaujant; tiesa kyla iš tylos. Kai vidinės proto bangos nurimsta, tada mes galime patirti tai, kas tikra.

Bet, kad išreikštum tai ką sakai arba įsimintum, ar nėra būtinos vidinės proto bangos (mintis, žinios)? Jei taip, tuomet tik stiprinu bangavimą.
Darau tą patį, keičiasi tik turinys.

Ar tai nereikštų, kad visas proto turinys, turėtu būti tylus?
Ir ar jums neatrodo, kad klausimas, kaip galima tokia būseną pasiekti yra klaidingas?
Klausiant kaip, ieškomas atsakymas žinių lauke arba laukiama, kol kas nors pasakys kaip.


___________________

Kipras
Narys
# Atsiuntė: 9 Sausio 2011 08:32
Atsakyti 


Bet tu juk ne nuolatos bandai ką nors išreikšti ar priverstinai kažką įsiminti?
Patirti tiesa gali būsenoje "kai nurimsta proto bangos".

"Ir ar jums neatrodo, kad klausimas, kaip galima tokia būseną pasiekti yra klaidingas?
Klausiant kaip, ieškomas atsakymas žinių lauke arba laukiama, kol kas nors pasakys kaip."

Man neatrodo.

Ar tu nori, kad žmogus klausdamas, kaip pasiekti tokią būseną jau joje būtų ?


___________________

I'm a great believer in luck and I find the harder I work, the more I have of it.

qwerasdf
Narys
# Atsiuntė: 9 Sausio 2011 12:39
Atsakyti 


Autorius: Kipras
Ar tu nori, kad žmogus klausdamas, kaip pasiekti tokią būseną jau joje būtų ?
Manau, kad klausimas, "kaip" trikdo tylą.

Kaip iškepti blynus, kaip groti gitara, kaip užlipti į kalnus, kaip pasiekti tokia būseną?
Ar taip klausdamas, nenoriu būti informuotas? Noriu sužinoti kaip ir iš tų žinių veikti? Tai mąstymo procesas.

Ar tai nereiškia, kad plečiu bendrą žinių lauką?
Jei tyla apie kuria kalbame nepasirodo iš samprotavimų, prielaidų, išvadų, svarstymų.

Reiškiasi, kai pasirodo kuris nors iš šiu procesų, jis neigia tylos kokybę.
Ar nereiškia, kad klausimas "kaip" yra noras toliau samprotauti?


___________________

zhimas
Narys
# Atsiuntė: 9 Sausio 2011 12:47
Atsakyti 


Broli, zinios cia yra pasiekiamos, tik reikia save jom paruosti, pirmiausia bent jau butu skaiciam, kitas etapas isvalyti sirdi, cia jau tik Kurejas gali padeti, tada lengviau issamoninti cia pateikat medziaga, aisku galima uzsideti ignoarvimo kauke, ir sakyti, visa tai yra nesamone bet viska galima patirti per save, o del veiksmo, tai puiku veikti gerai, jeigu sias zinias sujungus su veikla, gausit nuostabius vaisius.


___________________

. 1 . 2 . >>
Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Color Picker 
:) ;) :up: :down: :lol: :confused :cool: :sad: :shame: :smirk: :tongue: ... Išjungti šypsenas

» Vardas  » Slaptažodis 
Tik registruoti vartotojai gali rašyti pranešimus. Įveskite vartotojo vardą ir slaptažodį, arba užsiregistruokite.
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024
Šiuo metu prisijungę: Svečiai - 1
Nariai - 0
Daugiausiai vartotojų buvo: 242 [20 Balandžio 2021 06:31]
Svečiai - 242 / Nariai - 0