miniBB: free php bulletin board and forum softwareminiBB: free php bulletin board and forum software 
 - Forumas - Atsakyti - Statistika - Registracija - Paieška - Narių sąrašas
www.gnosis.lt bendruomenė / Verta Dėmesio / www.ekodiena.lt
Autorius Žinutė
Admin
Administracija
# Atsiuntė: 22 Vasario 2012 11:08 - Redagavo: Admin
Atsakyti 


Internetinis portalas skirtas žmonėms, kuriems rūpi žalias ir aktyvus socialinis gyvenimas, žmonijos ateitis bei aplinka, kurioje mes esame įsikūrę. Aplinka, kuri priklauso ne tik mums, bet ir ateinančioms kartoms – mūsų vaikams bei anūkams.

Nuoroda: www.ekodiena.lt


___________________

Meilės ir Šviesos

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 22 Vasario 2012 11:12
Atsakyti 


Kvapioji chemija namuose: kaip jos išvengti?


___________________

Meilės ir Šviesos

FXFX
Narys

# Atsiuntė: 22 Vasario 2012 12:47 - Redagavo: FXFX
Atsakyti 


Ačiū už informaciją.

Na, aš žvakių nenaudoju, tik smilkalus, manau, natūralius. Jie tokie minkštai spaudosi, jokio juodo dūmo ir ant jų yra, kaip parašyta, aromatinių augalų dalelių. Taip pat parašyta, kad visos sudedamosios dalys yra natūralios.

Nežinau, man tai jokio blogo efekto, tikrai patinka, nejaučiu jokio dirginimo.

Pasidalinkit patirtimi, kokius pats naudojat.


___________________

Aš nustversiu likimą už gerklės, jis niekada manęs pilnai neįveiks. -
Ludwig Van Beethoven

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 23 Vasario 2012 09:21 - Redagavo: Admin
Atsakyti 


Žvakes naudojam tik iš vaško, parafinas be to, kad yra nuodingas, neturi tos „gyvybės", kurią skleidžia vaškas. Vaško kvapas ramina ir maloniai nuteikia žmogų. Pastaruoju metu viskas metasi į sintetiką, parafino žvakės viską okupuoja ir rasti natūralaus vaško žvakių darosi sunku. Dar reikėtų paminėti, jog būna žvakių, kuriose vaškas maišomas su parafinu ar kitomis sintetinėmis medžiagomis, todėl renkantis reikia būti atsargiems. Kaina gerų vaškinių žvakių yra nemaža, ypač ji padidėjo pastaraisiais metais. Pagal vidutinį žvakės dydį ji svyruoja nuo kokių keturių iki dešimties litų. Teko matyti vienoje cerkvėje parduodamas miniatiūrines žvakes ir natūralius smilkalus, kurių kaina buvo kosminė. Nežinau kaip žmonės gali užsiiminėti tokiais dalykais bažnyčiose. Lietuviškose bažnyčiose kiek mačiau pardavinėja parafinines žvakes. O šiaip tikrų vaškinių žvakių dažnai atveža ūkininkai savo turgeliuose. Nors jos ir nepigios, bet namams suteikia daug šilumos ir jaukumo, sielai taip pat.

Kas liečia smilkalus, tai naudojam tik natūralius iš granulių arba miltelių. Pirktinių, ypač iš daugumos mūsų parduotuvių, nelabai galėtume rekomenduoti. Dauguma jų yra sintetiniai su visokiais kvapais ir t.t. Girdėjau, kad visiškai natūralių galima įsigyti pas krišnaitus, taip pat, jei kam reikia, man atrodo „Zodiako" knygyne lygtai būdavo natūralių smilkalų maišeliuose. Didžiąją dalį smilkalų mums visgi teko pirkti užsienyje, kadangi ten pasirinkimas yra gana platus. Nereikia pamiršti, jog kai kurie augalai gali būti smilkomi taip pat, pavyzdžiui šalavijas, rūta, asafetida.


___________________

Meilės ir Šviesos

FXFX
Narys

# Atsiuntė: 23 Vasario 2012 09:56 - Redagavo: FXFX
Atsakyti 


Aišku

Taip pat, jeigu kas nežinot kur įsigyti smilkalų, žvakių ar ko kito, galite tai padaryti parduotuvėje "Udumbara", ji randasi pašilaičiuose. Ten, kiek teko matyti, visi natūralūs. Kainos kaip ir nesikandžioja labai.

Pasiimdavau 4 pakelius skirtingų smilkalų papraščiausių po 5lt, ten viename pake jų gal 30 vnt. Tai porai mėnesių būni ramus


___________________

Aš nustversiu likimą už gerklės, jis niekada manęs pilnai neįveiks. -
Ludwig Van Beethoven

Hung
Narys
# Atsiuntė: 23 Vasario 2012 13:44
Atsakyti 


O kokia jūsų nuomonė apie eterinius aliejus? Ar jie atstoja smilkalus? Pas manes ne visi toleruoja smilkalus, nes jų kvapas gan aitrokas (arba netikusius perkam). Kelis kartus bandėm pirkti bragesnius smilkalus, įvairiausius, dažniausiai jokio tikslaus kvapo nebūdavo nurodyta tik parašyta jog voskie "Budha", "Meditation" ir panašiai, bet jų kvapas dažniausiai pasirodydavo gan nemalonus, labai stiprus ir nearomatingas, vos ne tolygus svylėsiams. Tai nusprendėm pirkti paprastus iš parduotuvės, nes jie turi stiprų akcentą. Be tikriausiai taip atrodo tik dėl įvairios chemijos esančios juose? Ar išvis verta pirkti tuos smilkalus ant kurių tik pavaizduotos įvairios Budistinės figūros, medituojantis senukas? Ar ten prideda kas papuola ir tikisi jog pirks vien dėl pakuotės? Smilkalus labai sunku išsirinkti, nes kai uostai prieš pirkimą, jų kvapai būna labai malonūs, o kai uždegi dauguma atrodytų kvepia taip pat.


___________________

FXFX
Narys

# Atsiuntė: 24 Vasario 2012 12:53 - Redagavo: FXFX
Atsakyti 


Šiaip taip ir turi būt, natūralūs smilkalai neturi saldumo. Man, po kurio laiko, jokie parduotuviniai nebegalėdavo pakeisti natūralių, atstumiantis tas jų saldumas pasidaro. Tikrai galima priprast. Kažkodėl ,iš patirties,manau, kad dauguma žmonių labiau pačios idėjos kaip smilkalų nemėgsta, už tai jiems tas kvapas atrodo nemalonus. (čia iš savo įžvalgų apie savo aplinką). Užtat gali būt ramus, kad tikrai nekenkia nei tau nei kitiems. Juolabiau kad yra įvairių stiprumų, priedų ir kt smikalų. Galima rasti tikrai lengvų ir labai mažai "dirginančių" kvepavimo takus. Ne viskas auksas, kas auksu žiba..


Tiek iš manęs


___________________

Aš nustversiu likimą už gerklės, jis niekada manęs pilnai neįveiks. -
Ludwig Van Beethoven

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 24 Vasario 2012 17:06
Atsakyti 


Jei tie eteriniai aliejai natūralūs, puiku! Pilnai galima juos naudoti.

Svarbu, kad smilkalai ir aliejai būtų be sintetinių medžiagų. Galima pirkti vienos rūšies smilkalų, tada ir kvapas jausis konkrečiai tų smilkalų.


___________________

Meilės ir Šviesos

FXFX
Narys

# Atsiuntė: 5 Sausio 2013 12:50
Atsakyti 


Vaškinės Žvakės


___________________

Aš nustversiu likimą už gerklės, jis niekada manęs pilnai neįveiks. -
Ludwig Van Beethoven

Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Color Picker 
:) ;) :up: :down: :lol: :confused :cool: :sad: :shame: :smirk: :tongue: ... Išjungti šypsenas

» Vardas  » Slaptažodis 
Tik registruoti vartotojai gali rašyti pranešimus. Įveskite vartotojo vardą ir slaptažodį, arba užsiregistruokite.
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2021
Šiuo metu prisijungę: Svečiai - 2
Nariai - 0
Daugiausiai vartotojų buvo: 200 [17 Spalio 2019 02:50]
Svečiai - 200 / Nariai - 0