miniBB: free php bulletin board and forum softwareminiBB: free php bulletin board and forum software 
 - Forumas - Atsakyti - Statistika - Registracija - Paieška - Narių sąrašas
www.gnosis.lt bendruomenė / Bendra Diskusija / Lengvesnio Kelio paieskos
Autorius Žinutė
phi
Narys
# Atsiuntė: 31 Kovo 2007 20:57 - Redagavo: phi
Atsakyti 


Ar pastebejote, kaip mes trokstame eiti 'lengvesniu' Keliu?

Mes puikiai zinome, kokie sunkumai musu laukia einant Tikruoju isbandymu Keliu. Musu protas tai priima, jis tai suvokia. Atrodo taip viskas ir turetu buti - isbandymai musu paciu labui. .

--------

Atrodo tai, ka cia parasiau, tukstanti kartu skaityta, teoriskai mes visi gerai tai suprantame - suprantame doktrina.

Taciau savo kailiu patyrus, koks yra nenumaldomas troskimas viska "sudelioti i savo vietas", "sustygiuoti" ir "pasalinti trukdzius Kelyje" tampa aiskiau, jog pirma isgyvenamas teorinis, paskui tik praktinis to dalyko suvokimas.

Teoriskai lyg ir aisku - karma, o galbut sielos isipareigojimas priimti sioje egzistencijoje iskilsiancius sunkumus nulemia tas ant galvos griunancias isorines aplinkybes, sunkumus.

Bet kai praktiskai jie uzgriuna - pirmoje vietoje protas pakisa - spekite ka? Kelia.

Taip taip. Ne ka kita, o Kelia.

Kai tik aplinkybes mums 'prikerpa' uodega, mes visa savo butimi imame ieskoti dingsciu pakeisti jas. Taip protas pradeda kariauti pries pati prota. Jis ima gudrauti: "si man nepakeliama situacija trukdo mano dvasiniam vystymuisi" arba "man truksta ramybes", "tokiomis aplinkybemis as negaliu atsipalaiduoti" ir t.t.

Mes krentame ant keliu, rekiame, raunames plaukus, isplesiam savo sirdi sakydami: "pasalinkite sia kliuti, kuri trukdo eiti Keliu, tik tuomet as atgausiu dvasine pusiausvyra ir zengsiu toliau, antraip "as" degraduoju".

Taigi, mielieji, neapsigaukite, neklausykite tu minciu isdavikiu.

Cia vertetu prisiminti vieno Biblijos herojaus, vardu Jobas, zodzius:

Naked came I out of my mother's womb, and naked shall I Return thither


___________________

With the death the death is killed

povilas
Narys
# Atsiuntė: 15 Rugpjūčio 2008 20:30
Atsakyti 


Kiekvienas zmogus turi savo kelia, kuriuo jis turi nuzygiuoti pats. nevaiksciokime kitu keliais, jie niekur neveda. galime paeiti salia, kai draugui sunku, palaikyti ji, bet vel grizti i savo kelia yra privalu.
dvasine bendrija atlieka ta pakeleivio funkcija. bet eiti vidun turime patys, niekas to uz mus padaryti negales.


___________________

Tamsi viltis
Narys
# Atsiuntė: 18 Rugpjūčio 2008 03:01
Atsakyti 


Šita tema man labai patiko ištrauka citata Uspenskio knygoje „Tertium Organum" iš Biomės knygos "Dialogai super-jausmingo gyvenimo tema":
...Mokinys paklausė savo mokytojo:
- kaip aš galiu pasiekti begaliniai jausmingo gyvenimo taip, kad pamatyti dievą, ir girdėti, ir šnekėti su juo?
Jo mokytojas pasakė:
- Kada tu sugebėsi bent jau minutėlei priversti save įeiti ten, kur negyvena nei viena gyva būtybė, tu išgirsi Dievą.
Mokinys. Arti tai ar toli?
Mokytojas. Tai tavyje, ir, jeigu tu gali kažkuriam momentui sustabdyti savo mintis ir geismus, tai išgirsi neišreiškiamus Dievo žodžius.
Mokinys. Kaip galiu aš išgirsti Dievo kalbą, kada aš negalėsiu nei galvoti, nei geisti?
Mokytojas. Kada tu sugebėsi nei galvoti nuo savęs pačio, nei geisti nuo savęs pačio. Kada tavo protas ir valia taps ramūs ir pasyviai atsiduos suvokimui Amžino Žodžio ir Dvasios išraiškų, ir kada tavo dvasia išskleis sparnus ir pakils virš to, kas laikina... Ir kada tu atitrūkusiu mąstymu užrakinsi po spyna vaizdavimąsi ir išorinius jausmus, tada Amžina Klausa, Regėjimas ir Kalba atsivers tavyje, ir Dievas išgirs ir pamatys per tave (tavo akimis), todėl, kad dabar tu būsi jo Dvasios organu, ir Dievas kalbės tavyje ir šnabždės tavo Dvasiai, ir tavo Dvasia išgirs jo balsą. Todėl palaimintas tu, jeigu gali susilaikyti nuo savimonės ir vidinio geismo ir gali sustabdyti tavo įsivaizdavimų ir jausmų ratą. Taip kaip iš tikrųjų nėra nieko, išskyrus tavo asmeninę klausą ir geismą, kurie trukdo tau ir neduoda matyti ir girdėti Dievo.
Mokinys. Mielas mokytojau , aš negaliu daugiau kęsti, kad kažkas trukdytų man. Kaip surasti man artimiausią kelią link Dievo?
Mokytojas. Kur kelias sunkesnis, ten tu ir eik; imk tai, ką atmeta pasaulis; ir ką daro pasaulis tu to nedaryk. Eik prieš pasaulį visuose dalykuose, ir tada tu ateisi pas JĮ artimiausiu keliu.
Mokinys. O, kaip aš galiu pasiekti Valios Vienybės ir kaip prieiti prie Matymo Vienybės?
Mokytojas. Pastebėk, ką aš sakau. Dešinė akis žiūri tavyje į priekį, į Amžinybę. Kairė akis žiūri tavyje atgal, į Laiką. Jeigu dabar tu leisi sau žiūrėti visada į Gamtą ir į Laiko Dalykus, tau nebus įmanoma kada nors pasiekti Vienybės, kurios tu geidi. Atsimink tai ir būk budrus. Neleisk tavo protui įeiti į tai, kas tavo išorėje, ir pripildyti tave tuo, kas tavo išorėje, ir nežiūrėk atgal į save... Neleisk tavo kairei akiai apgaudinėti tave, pastoviai rodant tau tai, tai kas yra kita(netikra, svetima .vert.) ir sukeliant tavyje geismą užvaldyti tai. Bet leisk tavo dešiniai akiai valdyti kairę... Ir tik užvaldžius Laiko Akį Amžinybės Akies pagalba... ir perėjus per Dievo Šviesą į Gamtos Šviesą... tu pasieksi Žinojimo Vienybės ir Valios Vienybės.


___________________

ilgas kelias..tamsi viltis pažinti save...

povilas
Narys
# Atsiuntė: 19 Rugpjūčio 2008 20:19
Atsakyti 


Uspenskis, kiek zinau, buvo Gurdzijevo mokinys. tai ka cituoji man per sudetinga. man reikia paprastesiniu zogziu, as paprasto proto zmogus, ne intelektualas. Niekada neskaiciau Uspenskio knygu, tik Gurdzijevo Belzbubo pasakojimai anukui, berods taip vadinasi, ir man PER SUNKU buvo ja skaityti. man patinka tiesos sakymas ne per proza, palyginimus, ar eiles, o buitine kalba, nes ji arciau zmogaus, labiau suprantama.


___________________

Tamsi viltis
Narys
# Atsiuntė: 20 Rugpjūčio 2008 05:08 - Redagavo: Tamsi viltis
Atsakyti 


Taip tu visiškai teisus Uspenskis buvo Gurdžijevo mokinys, paskui jis atsiskyrė ir vedė savo mokyklą jo mokymas ar Gurdžijevo yra vienodas tik metodai truputį skyrėsi... Gurdžijevas išleido trilogiją belzebubą ir dar dvi knygas , belzebubas tai tik laužymas nusistovėjusių požiūrio į gyvenimą formų, kitos dvi yra kūrybiškesnės, bet vis vien viskas priklauso nuo to kiek tu pasiruošęs darbo įdėti. Jo mokymai yra ne visiems jie net priimdavo į mokyklą ne visus, turi būti perėjęs šiokią tokią gyvenimo mokyklą, kas jei normaliai žmogus vystaisi ir intensyviai savimi užsiimi įvyksta maždaug po keturiasdešimties metų amžiaus, ir dar turi būti gan stiprus magnetizmas t.y. potraukis tam, jei nėra supratimo ir potraukio tai į šituos mokymus gilintis neverta. Jei įdomu daugiau žiūrėk mano profilyje adresą įeik ten daugiau info ir daugiau paaiškinsiu.
Toje citatoje ten visai ne proza o realus mokytojo ir mokinio pokalbis jie kalba apie tai kaip pasiekti vienos ar kitos būsenos apie kurią tavo protas neleidžia tau net užsiminti net bandyti ją suprasti, protas įjungia apsauginę reakciją, tai tas pats kaip ir didelio išgąsčio ar skausmo atveju nualpti, nes jei nenualptum gal būt numirtum, ir čia jei suprastum dabar ir šioje būsenoje ant kiek menka yra tavo padėtis tu išprotėtum ir protas tave apsaugo nuo to. Ir tai visiškai teisinga tai yra psichologijos pagrindai.
Aš gal ir nelabai suprantu tavo supratimo lygį, bet lygtai visąlaik stengiuosi kuo paprasčiau išsireikšti, visiškai nenoriu supainioti, jei norėčiau tai ir supainiočiau, bet tikrai noriu tik padėti noriu kad man padėtų todėl čia ir rašinėju...
gal būt


___________________

ilgas kelias..tamsi viltis pažinti save...

Tamsi viltis
Narys
# Atsiuntė: 20 Rugpjūčio 2008 06:41
Atsakyti 


Ir dar jei paskaityti Gurdžijevą tai jis skirsto žmones į kelis išsivystymo lygmenis ko supratimas turėtų padėti geriau suprasti nuo ko pradėti:
žmogus nr1 tai žmogus kuriame daugiausia vadovauja instinktyvinė funkcija ir judesio funkcija ir kuriame intelektualinė ir emocinė funkcija mažiau išvystytos
nr2 jei viršų žmoguje ima kitų funkcijų atžvilgiu emocinė funkcija
nr3 jei vadovaujanti yra intelektinė funkcija
šie trys žmonių tipai gimsta ir gali būti be jokio mokymosi
nr4 reiškia pasikeitimo pradžią, pagrinde sąmonėje, bet taip pat ir žinojime ir sugebėjime stebėti,
nr5 kuris jau išvystė savyje trečią sąmonės būseną, t.y. savosąmonę, ir kuriame dirba aukščiausia emocinė būsena (na tai panašiai kaip labai tyras nieko netrokštantis nieko negeidžiantis nešališkas labai labai tyras jausmas, mes tokio patirti normaliai negalime tai dar vadinama nirvana ar kitaip)
nr6 sekantis
nr7 turintis pilną objektyvią sąmonę ir kuriame dirba aukščiausia intelektinė funkcija (artimas dievui)
Man irgi nelabai malonu kai pradeda skirstyti, kažkoks rasizmas, bet tas skirstymas yra tik tam kad geriau suprasti kur tu esi ir nuo ko pradėti ką vystyti...
Kiek žinau gnosis irgi turi savo skirstymo sistemą gal galėtų kas nors parašyti apie tai būtų įdomu sulyginti, manau jos turėtų būti kažkuo panašios...


___________________

ilgas kelias..tamsi viltis pažinti save...

Tamsi viltis
Narys
# Atsiuntė: 20 Rugpjūčio 2008 06:45
Atsakyti 


ir dar
Autorius: povilas
as paprasto proto zmogus, ne intelektualas

aš tarp kitko irgi


___________________

ilgas kelias..tamsi viltis pažinti save...

Tamsi viltis
Narys
# Atsiuntė: 20 Rugpjūčio 2008 06:51
Atsakyti 


dar truputį
Autorius: phi
Naked came I out of my mother's womb, and naked shall I Return thither

šituose žodžiuose aš matau daugiau kvietimą gyvenime neprisirišti prie nieko, kuo žmogus mažiau prisirišęs tuo jam lengviau keistis, o tai yra labai labai labai sunkus darbas mes prisirišę jau nekalbant apie gyvūnus ar augalus prie daiktų ir įpročių, o gal kažkada sugebėsime būti neprisirišę ir prie žmonių, baimių, aistrų, o gal vėliau ir prie gyvenimo . Na tai jau idealas, bet kaip sakoma, viso šnapso neišgersi, visų moterų nepatvarkysi bet siekti reikia, tarp kitko čia žodžiai iš biblijos kurie buvo suprasti per daug pažodžiui tų, kurie nesugebėjo pagal savo išsivystymo lygį suprasti jų tikros vertės.


___________________

ilgas kelias..tamsi viltis pažinti save...

Tamsi viltis
Narys
# Atsiuntė: 20 Rugpjūčio 2008 06:56
Atsakyti 


ir dar
yra tokie žodžiai:
kuo daugiau žinai, tuo labiau supranti jog nieko nežinai
ir galima atvirkščiai pasakyti ....


___________________

ilgas kelias..tamsi viltis pažinti save...

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 20 Rugpjūčio 2008 09:37 - Redagavo: Admin
Atsakyti 


Autorius: Tamsi viltis
Kiek žinau gnosis irgi turi savo skirstymo sistemą gal galėtų kas nors parašyti apie tai būtų įdomu sulyginti, manau jos turėtų būti kažkuo panašios...

Greičiau tai tam tikrų pasiektų sąmonės būsenų apibūdinimas ir tiek.
Lygina protas Siūlau geriau pasinerti į meditaciją!


___________________

Meilės ir Šviesos

arduain
Narys
# Atsiuntė: 26 Vasario 2009 23:25
Atsakyti 


Aš nežinau nieko. Kas man galėtų pasakyti?


___________________

Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Color Picker 
:) ;) :up: :down: :lol: :confused :cool: :sad: :shame: :smirk: :tongue: ... Išjungti šypsenas

» Vardas  » Slaptažodis 
Tik registruoti vartotojai gali rašyti pranešimus. Įveskite vartotojo vardą ir slaptažodį, arba užsiregistruokite.
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2022
Šiuo metu prisijungę: Svečiai - 4
Nariai - 0
Daugiausiai vartotojų buvo: 242 [20 Balandžio 2021 06:31]
Svečiai - 242 / Nariai - 0