miniBB: free php bulletin board and forum softwareminiBB: free php bulletin board and forum software 
 - Forumas - Atsakyti - Statistika - Registracija - Paieška - Narių sąrašas
www.gnosis.lt bendruomenė / Bendra Diskusija / Kaip išvengti neigiamų emocijų?
Autorius Žinutė
Justme
Narys
# Atsiuntė: 2 Balandžio 2011 01:23
Atsakyti 


Sveiki,

Gyvenime esu didelis pesimistas, ir pastebėjau, kad niekaip negaliu to pakeisti. Iš vienos pusės, tai padeda mąstyti kritiškai, tiek savo, tiek kitų atžvilgiu, bet labai dažnai užplūsta neigiamos emocijos, kaip pyktis, nusivylimas, neviltis, kurios griauna mano ir aplinkinių santykius, ir galiausiai lieku vienas, plius esu uždaras žmogus, todėl man užmegzti naujas pažintis yra sunku. Mano toks charakteris, kad man net pačiam sunku būti su savimi, todėl įvairiais būdais bandau pabėgti nuo savo minčių. Jau net nepamenu kada džiaugiausi paprastais dalykais, ir išvis kas yra tas džiaugsmas, tiesiog kasdien nešu savo naštą ir tiek. Nervai irgi jau sugadinti, kabinasi įvairios ligos, teko ne kartą gerti vaistus, bet paskutiniais metais jų atsisakiau ir bandau kapstytis savo jėgomis. Teko praeiti net visą psichologijos kursą, mokytis pozityvaus mąstymo, relaksacijos, atsisakiau žalingų įpročių, pradėjau sportuoti, bet vis tiek, lieku vienas, ir vėl ta tuštuma praryja, su savo abejonėmis, baimėm. Man peršasi tokia išvada, kad kiekvienas kažkokioje visuotinėj atskaitos sistemoj turim savo tašką, ir negalim jo pakeisti. Tarkim kad ir kaip norėsi, niekada iš taško A netapsi tašku B t.y. niekada iš pesimisto netapsi optimistu. Priešingai, kuo labiau stengsiesi ir priešinsiesi, tuo labiau, gyvenimas kaip įtempta guma tave svies atgal. Kiti juk atvirkščiai, jau gimsta budami optimistais, ir jiems tam didelio mokslo nereikia. Gal kas nors padėsit man susivokti, ir atsakyti į šį klausimą?


___________________

Sedintis_Stumbras
Narys

# Atsiuntė: 2 Balandžio 2011 09:45 - Redagavo: Sedintis_Stumbras
Atsakyti 


Į šitą klausimą nėra greito atsakymo. Na jis yra, bet jį labai sunku suprast.
Siūlau išklausyt bent kelias GnosticRadio.org paskaitas (jei, žinoma, anglų kalba yra ne problema)

Consciousness
Path of Balance
Suffering and Right View
Impressions As Food

Šias rekomenduočiau, bet galima tiesiog nueiti į http://gnosticradio.org/lectures/ ir išsirinkt, kurią nors iš intuicijos.

+

Revolution of the Dialectic


___________________

Do not lose hope, but be thou faithful unto (Divine Mother) death, and She will give you a crown of life (Revelation 2:10)

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 2 Balandžio 2011 12:19
Atsakyti 


Norint ką nors pakeisti reikia giliai save analizuoti. Jei žmogus savęs nesuvoks ir rimtai savęs netyrinės, tai jis ir negalės nuo to pabėgti. Visokios mūsų laikų psichologinės terapijos gal yra ir neblogai, tačiau dažniausiai jos neturi ir žmogui neperduoda pačios esmės, kuria pasinaudodamas žmogus galėtų iš pagrindų save pakeisti.

Žiūrint iš kitos pusės, dalis žmonių pradeda ieškoti veiksmingesnių ir gilesnių žinių, kurios jiems padėtų suprasti save, padėtų pasikeisti į pozityvią pusę. Egzistuoja ne vienas žmogus suradęs tai jogoje, vedose ar kituose senovės mokymuose. Žinau tokių žmonių, kurie dirba ypatingai sudėtingomis psichologinėmis sąlygomis, tačiau jie išlieka daugiau ar mažiau psichologinėje pusiausvyroje. Tokie žmonės sako: „Jei ne joga ir meditacija, būčiau jau išprotėjęs."

Tuo norėjau pasakyti tai, jog visada yra kelias save pakeisti į gerąją pusę, tačiau iškyla kitas klausimas - ar žmogus tikrai to nori. Dabartinėje savo būsenoje žmonės yra pasinėrę į tamsą, materializmą, ateizmą, egoizmą ir t.t. Tai liečia mus visus. Iš to štai ir kyla visos problemos, mes nenorime pripažinti, jog esame pilni ydų ir iš mūsų nieko gero neišeina. Visi šie defektai, visa ši tamsa, žmogų klampina ir jis negali pamatyti šviesos. Vidinė tuštuma mus apima tada, kai mes per daug nutolstame nuo vidinės Šviesos, nuo meilės, kuri mus sukūrė. Ta šviesa yra kiekvieno individuali dievybė, Kūrėjas, Viešpats, nesvarbu kaip pavadinsi.

Nei vienas žmogus nėra visiškai vienas, o kaip jis galėtų būti, jei viduje jis turi neįkainojamus turtus, tačiau, kaip aklas viščiukas, vis verkia esantis vargšas. Dažnai žmonės sako, kad oras prastas, kad apsiniaukę, kad pilki debesys uždengę dangų, kad nesimato Saulės ir todėl jiems liūdna, pilka, nieko nesinori ir t.t. Tokiems žmonėms norisi pasakyti: „Šildykitės vidinėje Saulėje, o ne išorinėje; ieškokite ramybės viduje ir ją rasite."

Visa tai turint omenyje galima imtis rimto darbo su savimi. Metodai ir išmintis egzistuoja, dabar tereikia imtis radikalaus savęs valymo procedūrų. Gnosis, pažinimas, išmintis, slypintys už daugelio senovinių tradicijų, siūlo metodus ir galimybes keistis, kad galėtume tapti tikrais Žmonėmis, pagal Dievo atvaizdą.

Apie negatyvias emocijas galima pasiskaityti čia: Alkionė ir Negatyvios Emocijos, taip pat verta išstudijuoti kursą: Gnostiška Meditacija, kaip ir, jei tikrai domina, visą mūsų svetainės informaciją.


___________________

Meilės ir Šviesos

Justme
Narys
# Atsiuntė: 2 Balandžio 2011 13:24
Atsakyti 


Autorius: Sedintis_Stumbras

Į šitą klausimą nėra greito atsakymo. Na jis yra, bet jį labai sunku suprast.
Siūlau išklausyt bent kelias GnosticRadio.org paskaitas (jei, žinoma, anglų kalba yra ne problema)


Ačiū, na galbūt dar per aukštas pilotažas man klausytis tokių tekstų, bet pabandysiu.

Autorius: Admin
Žiūrint iš kitos pusės, dalis žmonių pradeda ieškoti veiksmingesnių ir gilesnių žinių, kurios jiems padėtų suprasti save, padėtų pasikeisti į pozityvią pusę. Egzistuoja ne vienas žmogus suradęs tai jogoje, vedose ar kituose senovės mokymuose. Žinau tokių žmonių, kurie dirba ypatingai sudėtingomis psichologinėmis sąlygomis, tačiau jie išlieka daugiau ar mažiau psichologinėje pusiausvyroje. Tokie žmonės sako: „Jei ne joga ir meditacija, būčiau jau išprotėjęs."


Taip, pusiausvyra labai svarbi ir jos trūksta mano gyvenime, bet meditacija ir panašios praktikos man padeda tik tam kartu. Panašiai kaip alkoholikas užkoduotas nuo gėrimo, išgėręs taurelę vis tiek grįžta prie senų įpročių, taip ir aš, vos išvestas iš kantrybės, vėl pradedu mąstyti negatyviai, o tas negatyvus fonas mūsų visuomenėje tikrai didelis, ir pagundų apstu. Kartais pagalvoju, kad lengva tiems vienuoliams šnekėt apie absoliutų gerį, kai gyvena atsiskyrę, pagyventų šių dienų ritmų, patys greit prarastų pusiausvyrą.

Autorius: Admin
Tuo norėjau pasakyti tai, jog visada yra kelias save pakeisti į gerąją pusę, tačiau iškyla kitas klausimas - ar žmogus tikrai to nori.


Žinoma noriu, ir tai suprantu sąmoningai, bet jaučiuosi taip, lyg kovočiau su savo prigimtimi ir kiekvieną kartą vis lysčiau į ugnį. Nejaučiu tos vidinės šviesos, nors tu ką. Nesugebu mylėti nei savęs, nei kitų. Jau buvau tapęs visišku ciniku ir tik ajautęs, kaip gyvenimas manę nešasi į tą juodą bedugnę, pradėjau kabintis už bet kokio šiaudo. Jaučiuosi iš tiesų pasiklydęs.

Autorius: Admin
Apie negatyvias emocijas galima pasiskaityti čia: Alkionė ir Negatyvios Emocijos, taip pat verta išstudijuoti kursą: Gnostiška Meditacija, kaip ir, jei tikrai domina, visą mūsų svetainės informaciją.


Ačiū už nuorodas ir išsamų atsakymą. Manau dar turėsiu klausimų, bet parašysiu perskaitęs tekstus.


___________________

Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Color Picker 
:) ;) :up: :down: :lol: :confused :cool: :sad: :shame: :smirk: :tongue: ... Išjungti šypsenas

» Vardas  » Slaptažodis 
Tik registruoti vartotojai gali rašyti pranešimus. Įveskite vartotojo vardą ir slaptažodį, arba užsiregistruokite.
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024
Šiuo metu prisijungę: Svečiai - 1
Nariai - 0
Daugiausiai vartotojų buvo: 242 [20 Balandžio 2021 06:31]
Svečiai - 242 / Nariai - 0