miniBB: free php bulletin board and forum softwareminiBB: free php bulletin board and forum software 
 - Forumas - Statistika - Registracija - Paieška - Narių sąrašas
www.gnosis.lt bendruomenė / Bendra Diskusija / Paganyk vidinį gyvulį
Autorius Žinutė
Admin
Administracija
# Atsiuntė: 18 Birželio 2010 08:19 - Redagavo: Admin


Nu negalėjau šito neįdėt

.....

Žmonės vis drąsiau propaguoja gyvuliškumą ir siekia tokie būti. Tai tampa vis plačiau ir plačiau paplitęs dalykas, dabar niekas nenori būti geras ir puoselėti vertybes. Šiais laikas tai tapo gėda, jei ir atsiranda toks žmogus, kuris nepasiduoda masiniam nužmogėjimui, tai jis lieka nesuprastas ir iš karto kitų yra pasmerkiamas.

Kaip Nyčė sakė:
Kadaise Kūrėjui nusižengti – tai buvo nuodėmė didžiausia, bet Kūrėjas mirė ir kartu su juo taip pat ir nusižengėliai į nebūtį išėjo.

Jau ne kartą aplanko mintis, gal greičiau pastebėjimas, kad vyresni žmonės dar nėra tokie „pagedę". Šie laikai tikrai tamsūs individų sąmonei ir kuo toliau tamsa vis tirštėja. Bet, kas turi akis, tas mato.

Autorius: Samael Aun Weor
Keturios sąmonės būsenos:

Pirma sąmonės būsena yra vadinama „Eikasia"

Antra sąmonės būsena yra vadinama „Pistis"

Trečia sąmonės būsena yra vadinama „Dianoia"

Ketvirta sąmonės būsena yra vadinama „Nous"


Eikasia yra Ignorancija, žmogiškas žiaurumas, barbarizmas, ypatingai gilus miegas, brutalus ir instinktyvus pasaulis, infra-žmogaus būsena.

Pistis yra nuomonių ir įsitikinimų pasaulis. Pistis yra įsitikinimas, išankstiniai nusistatymai, sektantizmas, fanatizmas, teorijos, kuriose neegzistuoja joks tiesioginis tiesos Suvokimas. Pistis yra dabartinio žmonių lygmens sąmonė.

Dianoia yra intelektualus įsitikinimų persvarstymas, analizė, abstrakti sintezė, kultūrinė-intelektuali sąmonė, moksliškas mąstymas ir t.t. Dianoia mąstymas studijuoja fenomeną ir sukuria taisykles, studijuoja induktyvines ir deduktyvines sistemas, turėdamas tikslą panaudoti jas įžvalgiai ir aiškiai.

Nous yra tobula pabudinta sąmonė. Nous yra Turijos būsena, gilus tobulas vidinis nušvitimas. Nous yra tikra objektyvi aiškiaregystė, Nous yra intuicija. Nous yra dieviškųjų archetipų pasaulis. Nous mastymas yra susintetinantis, aiškus, objektyvus, nušvitęs.___________________

Meilės ir Šviesos

precursor
Narys
# Atsiuntė: 18 Birželio 2010 12:22


Jau geriau tą gyvulį paganyti, nei laikyti užspęstą savyje giliame narve už devynių marių, už devynių grotų, po devyniom spinom. Jau visi žinom kuo tokie varžymai baigdavosi viduramžiais: fanatizmas, inkvizicijos, kitamanių žudymas, naujų žemių ir tautų užkariavimas... nes vos tik tas gyvulys ištrūkdavo į laisvę po visų varžymų ir dogmų laikymosi, jis "atsigriebdavo" už viską ko nebuvo galima daryti(o dabar galima net Dievo vardu prisidengus), o savo tiesų laikimąsi ant tiek sureikšmindavo, kad kitus tokius pat bent kiek nepanašius į save iškart paskelbdavo Dievo ir "tiesos" priešais. Ilgiausiai prieš tokius svieto tiesintojus atsilaikė lietuvių tautą. Kuri savo dvasia ir veiksmais buvo arčiausiai dievo, bendravo su dvasiomis pagalbininkėmis, kurios padėdavo auginant derlių ir gyvulius, nieko nesmerkdavo ir neteisdavo, niekam nekerštaudavo (turiu omeny laikotarpį iki 900 m. po Kr.) ir gyveno harmonijoje su visa gamta. Evangelijos žodžiai mūsų protėvių veiksmuose atsispindėdavo labiau nei tuose, kurie tą evangeliją platino. Nes žmonės buvo laisvi, ir pažinodami savo dvasią pažino Dievą savo Tėvą. Mus tada vadino gyvuliais ir barbarais, kryžiaus niekintojais. O kuo mes esame dabar kai tą kryžių priėmėme ir pasikrikštijom "šventąja dvasia"? Ar tas krikštas mus labiau apvalė nei apsivalymai šventose gyriuose ir šventose upėse. Dabar jau visi šitie šventi dalykai užteršti. Ir kodėl? Nes tapom Dievo paženklintais tikraisiais Jo išpažinėjais? O ankščiau buvom netikri? Dar ir dabar lietuvio dvasioje išlikęs tas artumas gamtai ir dievui, tik jis to nebe atpažįsta, nes buvo išmokytas tikėti raide ir žodžiu, bet ne dvasia ir širdimi, kaip kad buvo anksčiau.

Net seksas bažnyčios yra smerkiamas kaip gyvulių manija. Bet ar ne ji pati ir jūs visi iš tos manijos niekaip neišsivaduojate, vis sakote su turima "šventąja dvasia" šis gyvuliškas užsiėmimas ir jo energija transformuojama į saulės kūnus. O anksčiau buvo kitaip?

Senovės baltai turėjo trys autonominius pasaulius: 1. dvasių (senieji mirusieji: tiek žmonės, gyvūnai, tiek augalai ir mineralai, kurie jau paliko savo materiją), 2. gyvųjų (žmonės, gyvūnai, augalai, mineralai kuriuos mes matome dabar) ir 3. naujų dvasių (gimsiančių iš dangaus naujų žmonių, gyvūnų, augalų, vėjų, ir k.t. dvasių, kurios ateina naujam gimimui į materialius kūnus ir ruošia tam dirvą).

Visi šie pasauliai pagal baltų įsitikinimus egzistuoja visiškai nepriklausomai vienas nuo kito (autonomiškai), nors ir yra susieję, ir gali vienas kitą įtakoti. Gyvieji žmones, gyvūnai, augalai yra neatskiriami vienas nuo kito(priklauso antrajam pasauliui), ir nei vienas iš jų nėra aukštesnis už kitą, todėl gyveno harmonijoje. Dar kartą prisiminkime šventas girias, miškus, upes, elnius karalius, briedžių briedes, stumbrus milžinus. Medžioklės vykdavo tik dėl maisto. O kokios medžioklės vyksta dabar? Ir kokiom jos tapo kai atėjusi kriščionybė išmokė mus būti karaliais ir jaustis svarbesniais už augalus ir gyvnūs? Viso to pasekmės akivaizdžiai matomos dabar. Jau nebeturime nei stumbrų, nei girių, nei šventųjų upių. Liko tik pavadinimai "Šventoji"...

Todėl smerkdami gyvuliškumą, kuris yra neatsiejama jūsų kaip gamtos dalis - jūs iš tiesų smerkiate tik pačius save. Iš tikrųjų turėtume smerkti savo susireikšminimą - norą viską valdyti ir turėti tik sau, teisti ir smerkti, jaustis nuskriaustais ir kerštauti, jaustis reikšmingesniam už gamtą, jaustis arčiau Dievo nei gyvūnai.

Keistas dalykas matyti, kad žmogus visiškai nesupyksta, o tik išsigąsta kai naktį miške jį užpuolą išbadėję vilkai. Ir kaip jis kuria keršto planus, kai mieste naktį jį užpuola pacanų gauja(jei jie būtų sotus ir turtingi jie gi nepultų, nebent dėl to pačio savęs sureikšminimo, kad pasidemonstruoti savo jėgą prieš kitus tokius pačius susireikšminusius).

Jūsų mažieji broliai (Jėzus sakė: "Viskas kas paslėpta nuo Jūsų bus atskleista jūsų mažiesiems." - Mažieji - tai vaikai, kurie po gimimo dar nepraradę ryšio su gamta ir Dvasia, ir gyvūnai, kurie proto lygmeniu yra mažiau išsivystę nei mes) nestato gamyklų, nekerta miškų, neteršia ir nevaržo upių tėkmių, jie negriauna jūsų namų. O ką darote jūs? Na, taip, jums galima, nes jūs labiau išvystę ir dėl to esate arčiau Dievo.

Gal vis tik verta atsisakyti susireikšminimo ir nustoti teisti kitus dėl to, dėl ko nesate teisus patys (Jėzus: "Neteisk ir nebūsi teisiamas")?

ps. Nu, negalėjau į tai nereaguoti ;)


___________________

Žmogų nuodija ne tai kas patenką į jį pro burną, o tai kas iš jo pro ją išeina, - Jėzus.

lygtis

# Atsiuntė: 20 Birželio 2010 20:26


Autorius: precursor
Jau geriau tą gyvulį paganyti, nei laikyti užspęstą savyje giliame narve už devynių marių, už devynių grotų, po devyniom spinom.


O dar geriau tą gyvulį numarinti, apie ką gnosticizmas ir kalba. Šitam puslapy tikrai nerasit tokio patarimo, kad visas blogybes reikia užspęsti kažkur giliai pasąmonėje. Turbūt gerai neįsigilinot į šį dalyką arba Jūsų protas niekaip negali sutikti su šitom tiesom. Gnosis kaip tik sako, jog būtina pažinti save visuose pasąmonės lygmenyse. To neįmanoma padaryti, slepiant nuo savęs save patį. Tačiau blogybes reikia mažinti, jas galutinai sunaikinant, o kaip tai padaryti, leidžiant laisvai joms reikštis? Jūsų pavyzdys apie baltus, man atrodo, kaip tik gerai iliustruoja vidinio gyvulio "neganymą".

p.s. jeigu Jums nepriimtina šiame puslapyje pateikta informacija, ką Jūs čia veikiate?

precursor
Narys
# Atsiuntė: 21 Birželio 2010 14:02


Autorius: lygtis
p.s. jeigu Jums nepriimtina šiame puslapyje pateikta informacija, ką Jūs čia veikiate?

Man viskas yra priimtina. Aš su savo vidumi jau senokai nebekovoju ir gyvenu taikoje. To paties patarčiau ir jums

Adminas išdėstė savo požiūrį į visuomeninius dalykus, o aš išdėsčiau savąjį. Apsikeitėme nuomonėmis, kas čia blogai? Juk tam ir yra bendravimas, ir iš to ateinantis tobulėjimas Ar Jūs manote kitaip?

ps. Pasikartosiu, Jezus sakė: "Neteisk, ir nebūsi teisiamas." Vienas sufijų išminčius sakė: " Geriausias būdas yra laimėti (kalba apie blogybių nugalėjimą savyje) - visai nedalyvauti kovoje." ;)


___________________

Žmogų nuodija ne tai kas patenką į jį pro burną, o tai kas iš jo pro ją išeina, - Jėzus.

lygtis

# Atsiuntė: 28 Birželio 2010 14:03


Tuos visus bendravimus pavadinčiau nesibaigiančia švytuokle, jeigu tik jie susiję su kieno nors nuomone, kokios nors tiesos gynimu ir kitais panašiais dalykais. Gal kažkiek to ir reikia. Tik esmė ta, jog šis forumas turi savo konkrečią paskirtį, į ją, mano supratimu, kaip ir neįeina prieštarų gnosticizmui eskalavimas. Kodėl? Todėl, kad norima šias žinias skelbti, viešinti, gal kiek padėti suprasti, kiek tai leidžia mūsų pačių patirtis. Na, asmeniškai man kyla abejonių, ar iš viso reikalingas toks forumas, nes kai jis yra, tai ir norisi rašyti , o dažniausiai rašosi tas, kas yra tuo metu galvoje, o tas, kas yra tuo metu galvoje (bent jau mano) retai kada būna sąmoningas dalykas. Vertybė yra pats gnosis, nieko naujo čia nebepasakysiu. Ir man atrodo, kad ne iš bet kokio bendravimo ateina tobulėjimas. O už patarimą - ačiū.

Na, va - parašiau, perskaičiau ir norisi ištrinti - tiesiog tuščios kalbos...

raideq
Narys
# Atsiuntė: 29 Birželio 2010 11:36


ne kiekvieną troškimą reikia tenkinti . mano nuomone , šis forumas yra reikalingas , nes bestudijuojant pateiktus raštus neretai iškyla klausimai į kuriuos atsakyti šią akimirką nepajėgi ir kurių gali paklausti štai čia , kas veda link didesnio suvokimo , kas gali suteikti įkvėpimo dvasiniame kelyje . viskas yra susiję , o tai , jog atitinkamas žmogus yra įsitvėręs savo įsitikinimų yra normalu . juos išdėstęs bei sulaukęs atsakymo , lygindamas , analizuodamas gali pamatyti tų įsitikinimų rėmus bei suvokti esmę daug aiškiau . dažnas tą patį tekstą interpretuojame vis kitaip , todėl papildomi paaiškinimai tikrai praverčia


___________________

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 29 Birželio 2010 17:38 - Redagavo: Admin


Protas negali patirti tiesos. Kai jis yra atsiskyręs nuo vidinės dievybės, jis yra mūsų priešas. Netikras mūsų „aš pats", kas yra tamsa viduje, negali suprasti sąmonės šviesos. Bet koks pasikliovimas tokia savo psichika veda link klaidų. Tas, kuo mes manome esą, realiai neegzistuoja, yra iliuzija. Kažkas naujo gali pasirodyti tik tada, kai numiršta kažkas sena.

Tai ir yra mirtis, ne fizinė, o psichologinė. Defektų, nuodėmių mirtis ir dvasinis gimimas vertybėse, šviesoje. Visos tikros religijos ir tradicijos to moko, bet atsitinka taip, jog daugelis to nemato, nes jų akys migla aptrauktos. Ta migla iš ego, iš tamsos. Be to, daugelis to ir nenori matyti, kadangi jiems patinka taip gyventi. Faktai yra faktai ir prieš juos reikia lenktis. Save stebintis žmogus kiekvieną dieną pamatys daug defektų, kurie apkartina jo ir kitų gyvenimus. To neįmanoma nematyti, jei tinkamai žiūri! Mes esame tokie laimės kūdikiai galėdami gauti Gnosis išmintį, tai didžiausias ginklas ir gyvenimo perlas. Turėtume jaustis be galo dėkingi Kūrėjui, kad mums suteikė tokį šansą keistis. Ir aš negaliu patikėti žmogumi, kuris sako, jog jis nelabai turi defektų, kadangi jų nemato. Kas turi akis, tas mato...

Suvokimas ateina iš nuoširdumo, iš nuolankumo, iš sąmonės, iš Esybės. Kiek laiko mes skiriame nuraminimui savo proto ir išgirdimui širdies balso, kas yra, jei pažiūrėsime į Gyvybės Medį, Budhi, Esybės išmintis. Kiek laiko mes skiriame meditacijai ir ramiam apmąstymui, kiek laiko mes skiriame maldai vidiniam Dievui, kad Jis parodytų mūsų defektus ir Kelią?

Vaikai, apie kuriuos kalbėjo Jėzus, yra inicijuotieji, t.y. einantys iniciacijų keliu link Esybės Savęs-realizacijos. Tai tyri „vaikai", kurie išgrynina save, kad į juos galėtų ateiti Kristus. Visiška taika ir ramybė viduje įmanoma tik tada, kai ego, šėtonas yra visiškai miręs ir žmoguje yra gimęs Kristus. Iki tol visi mes esam daugiau ar mažiau demonai.

Autorius: Haladžas
Lengva nukirsti rankas surištam žmogui, tačiau tik didžiavyris geba nukirsti visas savybes, kurios skiria žmogų nuo Kūrėjo. 

Autorius: Džonas Donas
Laimingas tas, kuris savy sutramdė žvėrį,
Iškirtęs gūdų mišką savo sieloj!

Tiesa nėra debatų reikalas, tiesą reikia patirti ir suvokti: Praktika, o ne teorijos.

Tema užrakinama.


___________________

Meilės ir Šviesos

Tema uždaryta. Jūs negalite rašyti žinučių.
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2022
Šiuo metu prisijungę: Svečiai - 2
Nariai - 0
Daugiausiai vartotojų buvo: 242 [20 Balandžio 2021 06:31]
Svečiai - 242 / Nariai - 0