miniBB: free php bulletin board and forum softwareminiBB: free php bulletin board and forum software 
 - Forumas - Atsakyti - Statistika - Registracija - Paieška - Narių sąrašas
www.gnosis.lt bendruomenė / Bendra Diskusija / Vegetarizmas
Autorius Žinutė
patricija
Narys
# Atsiuntė: 16 Rugpjūčio 2009 20:25
Atsakyti 


kaip yra su mesos valgymu? ar istiktuju galima valgyti raudona mesa, norint pasalainti ego ir t.t.? kaip gali pats samuel aun weor tvirtinti, kad galima valgyti mesa? o argi pvz induizmas, budizmas netoleruoja vegetarizmo?


___________________

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 17 Rugpjūčio 2009 09:02 - Redagavo: Admin
Atsakyti 


Visur egzistuoja lygmenys, ir religijoje, ir jogoje. Daugelyje Žemės religijų ar tradicijų kas yra rekomenduojama vieniems tam tikrame lygmenyje, tas draudžiama kitiems. Todėl tie patys induistai atsisako valgyti mėsą, nes taip juos moko, tačiau aukštesniuose lygmenyse, viskas yra kiek kitaip.

Pančatatva: (Sanskrito kalba). „Panča" - penki, „Tatva" - esmė, elementas. Tai yra tantrinis ritualas, kurio metu yra transmutuojami penki elementai. Šis ritualas remiasi tuo, kas yra vadinama „penkiomis M". Jos yra: Madja (Vynas), Mamsa (Mėsa), Matsja (Žuvis), Mudra (Grūdai), Maithuna (Seksualinė Magija).

Autorius: Mahanirvana Tantra
1. madja (vynas)
2. mangsa (mėsa)
3. matsja (žuvis)
4. mudra (kepinti grūdai)
5. maithuna (lytinis aktas).

<...>

Visi elementai ar jų pakaitalai yra išgryninami ir pašventinami, tada pasitelkus atitinkamą ritualą, pirmieji keturi yra suvartojami; po to atliekama lata-sadhana ar jos simbolinis atitikmuo.

<...>

Šaktipuja [Dieviškosios Motinos garbinimas] negali būti atliekama be vienokios ar kitokios pančatatvos formos. Visatos Motina turi būti garbinama pasitelkus šiuos elementus.


Taip pat: Maistas


___________________

Meilės ir Šviesos

Beieskantis
Narys
# Atsiuntė: 3 Spalio 2009 22:22
Atsakyti 


Admin: Niekas tavęs čia neverčia lankytis, jei tau kažkas atrodo nepriimtina. Visi turi pasirinkimo laisvę ir gali daryti ką nori, tačiau egzistuoja tam tikri dalykai, su kuriais mūsų forume nebus taikstomasi. Aš kalbu apie bandymus suskaldyti bendruomenę.


___________________

Aphex
Narys
# Atsiuntė: 5 Vasario 2010 16:26
Atsakyti 


Tai pagal gnostikus butina valgyti mesa ir zuvi ir nepaisyti, jog tai slykstus remimas zudymo ir savo proto tersimo?


___________________

Ignis Natura Renovatur Integra

FXFX
Narys

# Atsiuntė: 5 Vasario 2010 19:09
Atsakyti 


Papraščiausiai nėra pasirinkimo. Niekas dabar nelaukia kol gyvulys pats numirs.


___________________

Aš nustversiu likimą už gerklės, jis niekada manęs pilnai neįveiks. -
Ludwig Van Beethoven

Niekas
Narys
# Atsiuntė: 6 Vasario 2010 07:23
Atsakyti 


Gyvunai kaip ir betkuri kita gyva butybe turi siela, kuri vadinama elementalu. Taciau yra tam tikras desnis, kad gamtoja vieni maitinasi kitais. Todel pirmas klausimas vegetarui jei nenori skriausti gyvuna, nes jis turi siela, tai neskriausk ir darzoves, nes ji irgi turi siela, elementala.

Mesos nevalgymas nera esminis dalykas kelyje. Tai yrodo daugybe karviu laukuose, kurios budamos 100% vegetares taip ir lieka karvemis.

Del budizmo. Restorane sededamas maciau tibetieciu vienuolius valgancius jautiena ramia galva.

Kaip sakoma nedarykim is kulinarijos religijos.


___________________

Aphex
Narys
# Atsiuntė: 6 Vasario 2010 12:10
Atsakyti 


Admin: prašom laikytis forumo taisyklių, į tai įeina ir pagarba kitiems bendruomenės nariams.


___________________

Ignis Natura Renovatur Integra

Sirijus
Narys
# Atsiuntė: 12 Vasario 2010 17:01 - Redagavo: Sirijus
Atsakyti 


Na, gal cia busiu individualus atvejis, bet man idomu.
Nevalgau mėsos jau apie metai laiko. Per tuos metus buvo gal keli atvejai kai pabandydavau suvalgyti mesos. Deje iškart pradedavo reikštis nemalonus pojučiai: silpnumas, nosies varvejimas, sunkumas skrandyje, pakiles skrandzio rugstingumas, ir siaip atsiranda kaltes jausmas(na gal tik pries savo ideala)
Pakolkas laikau tai ženklais, jog man mesos valgyti nereikia...
Beto uzvalgius ar tai mesos ar tai saldumynu, padideja noras konfliktuoti. Na apie tai skaičiau siam forume. Atrodo tai netgi iseina i gera, nes galim pastebeti atitinkama ego. Ar teisingai supratau?
Del to dabar vis kyla minčiu jog reikia valgyti mesa kaip ten bebutu, bet dar neskubu


___________________

Meilė-Dėkingumas

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 13 Vasario 2010 16:51 - Redagavo: Admin
Atsakyti 


Nieko nereikia daryti per prievartą, organizmas pats pasakys ko jam labiausiai reikia, tereikia save stebėti ir stengtis akimirka iš akimirkos būti čia ir dabar. Protas dažnai nori dalykų, kurių mums kaip maisto visai nereikia, taigi sugebėjimas išgirsti savo kūno kalbą be „aš pats" filtro yra labai svarbus.


___________________

Meilės ir Šviesos

Mantiz
Narys
# Atsiuntė: 24 Balandžio 2013 16:36
Atsakyti 


Tai nejaugi tikrai mesa valgyti butina norit save realizuot? Pagal Pančatatva mums reikia ugnies elemento kuris yra mesoje, bet galbut kurie nors vaisiai ar darzoves turi kazkiek to ugnies elemento? Ir beto juk mesos valgymas pazeidzia istatyma "Nezudyk"...


___________________

monarch
Narys
# Atsiuntė: 25 Balandžio 2013 13:29 - Redagavo: monarch
Atsakyti 


Regis šioje temoje jau yra daugybė nuostabių atsakymų, ir valgyti mėsą ar ne tai tikrai nėra toks esminis klausimas kas liečia savi-realizaciją. Šimtai budų valgė mėsą, šimtai ne...
O dėl žudymo juk žudome, kad gyventume, net jei mintame augalinės kilmės maistu, mes taip pat atimame gyvybę, tam kad gyventume.
Siūlyčiau paskaityti šią temą: Maistas. (Bendroje Diskusijoje) Joje yra tikrai vertų dėmesio atsakymų, ypač phi post'as verčia susimastyti

Man rodos, baisi tragedija tame, kad nebegirdime savojo organizmo balso, verčiau klausomės "noriu nes skanu" "nes kažkas taip pasakė" "nes taip įpratęs" Ir "neturiu pasirinkimo" nevalgome suvokdami ką valgome, nevalgome suvokdami jog mes atsakingi už šios aukos gyvybės atėmimą ir godumas užriša akis poreikiui.
Pačiam keičiant mitybą radikaliai ir atsakingai, sąmoningai renkantis kiekvieną menkiausią produktą kuris virs kūnu, pastebėjau kad organizmo balsas tikrai labai aiškus tampa, mažiau klausyti "saknu" tereikia, ir po ketverių metų dar nebuvo dienos, kad jis prašytūsi mėsos, matyt dar nelaikas...


___________________

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 30 Balandžio 2013 19:50
Atsakyti 


Vegetarai valgydami augalus taip pat juos nužudo ir tada suvartoja maistui. Augalas irgi yra gyva būtybė, kurios fizinį kūną mes valgom ir vadinam, pavyzdžiui, salota.


___________________

Meilės ir Šviesos

DaltuS
Narys
# Atsiuntė: 29 Gruodžio 2015 10:35
Atsakyti 


Skirtumas tame kad mes pasiimame/tampame patys to energiją, kurią valgome. Taigi jei valgome augalus, tai tampame tarsi jais (augalai ideliai transmutuoja kosmines energijas per save) ir mes tampame tarsi lengvesni, vėl tarsi 18 metų, nes augalai energiją gauna iš Saulės, taigi ir mes imame trokšti labiau maitintis ugnies enrgija iš Saulės, žvakės ar laužo, o ne iš mėsos.
Praktika paskiriant nors kelias minutes dienoje Jūsų Sielai/Dievui: norint pajusti ugnies - tyrą žvakės ar Saulės valančią/glostančią energiją, susijungti su Ja. Atsisėdame ar atsistojame ten, kur yra tiesioginiai Saulės/žvakės/laužo spinduliai šildantys Jūsų kaktą ir užsimerkiame, galime šiek tiek pagarbiai nulekti kaktą į ugnies pusę, tarsi jai atsiduodami, atsiverdami. Kvėpuojame labai lengvai subtiliai ir švelniai, pro nosį - tarsi drugelius įkvėpdami, taip švelniai, kad neužgautume įkvėpiamų drugelių sparnelių. Jūsų Dėmesys sujungtame kvėpavime/energija "vaikšto" aukštyn, žemyn tarp nosies sparnelių ir kaktoje įsivaizduojamo centro (trečios akies). Kvėpavimas sujungtas, nesustojame nei įkvėpime, nei iškvepime, teka lengvai švelniai pulsuojančiai. Pagauname mums patogų labai švelnų subtilų ritmą ir juo kvėpuojame užsimerkę. Galbūt pradžioje pajusite tik kaktoje kutenimą, tarsi švelniai plaukais kas glostytų Jūsų kaktą ir tai bus jau subtilių energijų pajutimo pradžia Sėkmės praktikose. P.S. beje pradžioje per ilgai prie ugnies neužsižaiskite, pakaks 5-15min, o tai ims svaigti galva, nuo energijos apvalančios poveikio. Viskas turi vykti palaipsniui, kaip ir medis neužauga per 1 dieną, taip ir mes turime ugdyti kantrybę augindami dvasinius pojūčius, kad jaustume ne protu, o Siela.


___________________

Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Color Picker 
:) ;) :up: :down: :lol: :confused :cool: :sad: :shame: :smirk: :tongue: ... Išjungti šypsenas

» Vardas  » Slaptažodis 
Tik registruoti vartotojai gali rašyti pranešimus. Įveskite vartotojo vardą ir slaptažodį, arba užsiregistruokite.
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024
Šiuo metu prisijungę: Svečiai - 1
Nariai - 0
Daugiausiai vartotojų buvo: 242 [20 Balandžio 2021 06:31]
Svečiai - 242 / Nariai - 0