miniBB: free php bulletin board and forum softwareminiBB: free php bulletin board and forum software 
 - Forumas - Atsakyti - Statistika - Registracija - Paieška - Narių sąrašas
www.gnosis.lt bendruomenė / Bendra Diskusija / Meditacija
. 1 . 2 . >>
Autorius Žinutė
Ieman
Narys
# Atsiuntė: 10 Kovo 2009 23:41
Atsakyti 


Sveiki visai neseniai atradau si puslapi. Isties labai sudomino gnosis mokslas . Kiek suprantu reikia ismokt medituoti. Gal galit nurodyt koki interneti puslapy ar kokia knyga kur butu nurpdyta kaip ismokt medituot, kokios meditacijos ir pan?


___________________

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 11 Kovo 2009 10:35 - Redagavo: Admin
Atsakyti 


Čia galima rasti tai ko jūs ieškot: Gnostiška Meditacija.

Taip pat čia: Meditacija


___________________

Meilės ir Šviesos

Sedintis_Stumbras
Narys

# Atsiuntė: 30 Kovo 2009 08:43
Atsakyti 


Prisidėsiu prie šios temos ir paklausiu dar vieno klausimo, kadangi studijuojant gnostinės meditacijos kursą kyla neaiškimų.

Man labai sunku sukoncentruoti dėmesį 100% į vieną dalyką, tai vos pradėjus medituoti iškart į galvą plaukia minčių/vaizdinių srautai. Tekstas siūlo į mintį "paklydėlę" tiesiog "žvilgtelti" ir sugrąžinti dėmesį atgalios.

Gal kas galėtų paaiškinti, koks turi būti tas "žvilgtelėjimas", nes vos atkreipiu dėmesį į tą mintį, tai nebemoku atsitraukti, o po to seka kitos mintys ir užmigimas.


___________________

Do not lose hope, but be thou faithful unto (Divine Mother) death, and She will give you a crown of life (Revelation 2:10)

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 31 Kovo 2009 09:26 - Redagavo: Admin
Atsakyti 


Manau tai yra susiję su tuo, kaip žmogus akimirka iš akimirkos egzistuoja. Kiek aš tai suvokiu, protas neduoda ramybės pradėjus meditaciją, nes dienos metu žmogus galbūt per mažai dirba su savimi - svarbu stebėti save kiekvieną akimirką ir neleisti protui, ego „burti", vos tik susilpnėja žmogaus savęs stebėjimas. Svarbu išmokti atsiminti save čia ir dabar, neleisti į save atkeliauti įspūdžiams, kurie yra žalingi ir kurie patenka į mus nesuvokti, tiesiog mechanišku būdu.

Žinoma visa tai yra susiję su gyvenimo būdu, tačiau norint rimtai kažką pasiekti reikia daug ką aukoti. Proto ramybė neateina aktyvinant jį, reikėtų saugotis, kad jis nebūtų teršiamas šiukšlėmis. Psichologinė pusiausvyra atneša ramybę viduje, kaip sako: „Aukščiausia mąstymo forma yra nemąstymas".

Sunkus darbas yra save stebėti čia ir dabar, kiekvieną akimirką, tačiau tik taip galima pabusti ir atsikratyti mechaniškumo


___________________

Meilės ir Šviesos

lygtis

# Atsiuntė: 31 Kovo 2009 20:29
Atsakyti 


Turbūt šiais dėmesio visokiais būdais blaškymo laikais bet kuriam individui dėmesį į vieną dalyką sukoncentruoti visu 100 procentų yra nelengva užduotis (kaži ar iš viso įmanoma ?) Iš savo pačios bandymų tai padaryti žinau . Pirmiausia, aišku, nereikėtų pamiršti, kas yra meditacija ir koks jos tikslas. Tai procesas, susidedantis iš keleto žingsnių ir prieš pradėdami medituoti turėtumėm žinoti, ką būtet iš tos sesijos norime išgauti.
Atsipalaidavimas - tai dar ne meditacija, proto nutildymas - irgi tik vienas iš žingsnių, ir tik tada, kai galim sukoncentruoti pakankamai dėmesio į vieną dalyką, kurį norim suvokti (tai turbūt ir būtų meditacijos tisklas, bent jau kiek aš suprantu) ir tą darome, jau kaip ir yra svarbiausias momentas. Va šitam kontekste gal ir galima būtų paaiškinti, kaip aš suprantu tą "žvilgtelėjimą" ir "grįžimą atgal". Pvz.: sukoncentruoju dėmesį į kažkokį dienos įvykį, kuris sukėlė kad ir pyktį (tikslas - išsiaiškinti, kas sukėlė, kodėl ir pan.), ir kyla mintis ne į temą, "paklydėlė". Mano manymu, tas "žvilgtelėjimas" gali reikšti tai, kad reikia pastebėti, jog kilo ta mintis paklydėlė, pamatyti ją, bet ją pastebėjus, nesusitapatinti ir dėmesį vėl nukreipti į norimą objektą, į mintis apie nagrinėjamą dienos įvykį. Be abejo, kad visa tai padaryti, siūlyčiau apskritai pradėti nuo paprastų koncentracijos pratimų, kad vėliau būtų galima nuraminus protą jau kažką susikoncentravus nagrinėti, jie tikrai veiksmingi. Atsisėsti patogiai, atsipalaiduoti ir žiūrėti į kokį nors vieną daiktą, nenukreipiant akių, nejudant. Svarbiausia nenuleisti rankų, pamačius, koks nenumaldomas tas protas: kiekvieną dieną kad ir po penkias minutes pasėdėti, rezultatai gerės ir žiūrėti į vieną tašką be pašalinių minčių bus vis lengviau, tokiu būdu ir protas pradės rimti, bus galima pereiti prie koncentracijos į mintis, užmerkus akis, kas yra tikrai sunkiau. Darbas laipsniškas ir reikalaujantis didelės kantrybės arba bent jau užsispyrimo ir be abejo tęstinumo. Savo rezultatais pasigirti šiandien negaliu, deja, nes kaip tik to tęstinumo neišlaikiau, bet buvo momentų, kai susikoncentruoti į norimą išspręsti klausimą apie iškilusią emociją ar pan., būdavo nesunku, nes nuolat darydavau paprastus koncentracijos pratimus į kokį nors daiktą. Taip pat protui nurimti labai padeda mantrų sakymas. Tiesiog atpalaidavus kūną, galima garsiai vokalizuoti balsius "i", "a" ar "o" (tarkim, kurį vieną iš jų) ir jau po to bandyti koncentruotis į mintis. Svarbu ir nepamiršti, ko mes norim iš meditacijos. Tiek tų mano asmeninių pastebėjimų, praktikuojant šiuos dalykus. Tikiuosi, pakankamai tiksliai išsireiškiau, kad būtų galima kažką suprasti.

dzAh
Narys
# Atsiuntė: 17 Liepos 2009 15:28 - Redagavo: dzAh
Atsakyti 


Kaži kaip jum, ar būna kaip ir man, kad bemedituojant dėmesį pradeda blaškyti pvz niežėjimas kurioj nors vietoj ar kažkas panašaus, kas verstų elgtis prieš savo valią? Aš kaip supratau, tai būtent tai ir yra valios ugdymas, kad tu neatsiliepi į tai ir darai tai kas tau svarbiau.


___________________

A white ship with sails set on a peaceful ocean, over which the full moon is throwing a silvery light...

Domas
Narys
# Atsiuntė: 10 Balandžio 2012 17:52
Atsakyti 


Sveiki visi,
Meditavau apie pusę metų, bet nustojau. Praejo apie 2 mėnesius ir šiandien atsikėlęs vėl pradėjau galvot apie meditaciją, kažkas viduje mane stumia, skatina medituot. Medituodavau naudodamas Lifeflow įrašus (padedavo nuramint mintis). Kaip manote kas tai? Beje, turiu merginą ir nenoriu atsisakyti sekso. Gal galite kazka patarti?


___________________

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 10 Balandžio 2012 18:18
Atsakyti 


Jei būtumėt išstudijavęs kas parašyta mūsų svetainėje, tokie klausimai nekiltų...


___________________

Meilės ir Šviesos

Domas
Narys
# Atsiuntė: 10 Balandžio 2012 19:21
Atsakyti 


Gal galite idėti link'a?


___________________

FXFX
Narys

# Atsiuntė: 10 Balandžio 2012 21:05
Atsakyti 


Gan keistai atrodo, kada žmonės metų metus stengiasi išversti ir sutalpinti visą reikalingą TAU informaciją, o žmogus prašo nuorodos į ją...


___________________

Aš nustversiu likimą už gerklės, jis niekada manęs pilnai neįveiks. -
Ludwig Van Beethoven

Domas
Narys
# Atsiuntė: 10 Balandžio 2012 21:35
Atsakyti 


Aš tik paprašiau link'o į tam tikrą informaciją, nes pačiam buvo sunku rasti. Ačiū už supratingumą.


___________________

Sedintis_Stumbras
Narys

# Atsiuntė: 10 Balandžio 2012 22:23 - Redagavo: Sedintis_Stumbras
Atsakyti 


Kadangi sunku suprast, ko konkrečiai ieškai, tai gali apsilankyt Gnostic radio ir išsirinkt reikalingą paskaitą. (Jeigu angliškai supranti, žinoma)

Jei nesupranti, turėsi skaityti šios svetainės medžiagą.


___________________

Do not lose hope, but be thou faithful unto (Divine Mother) death, and She will give you a crown of life (Revelation 2:10)

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 11 Balandžio 2012 08:49
Atsakyti 


Gnostiška Meditacija


___________________

Meilės ir Šviesos

Vidmantas7
Narys
# Atsiuntė: 31 Gruodžio 2012 16:33 - Redagavo: Vidmantas7
Atsakyti 


Ką manot apie meditaciją,buvimą be minčių,kai tiesiog žmogus guli ir ilsisi tuštumoje,kai susidaro harmonija ir pusiausvyra tarp griaunančių ir kuriančių jausmų-energijų.Pabuvus be minčių ir vėl ateina ramybė ir džiaugsmas.Kas esat meditavę šitaip ? Tuštumos meditacija... Jeigu sunku sutelkti dėmesį,yra vienas būdas.Dažnai žmogus medituoja ir stengiasi valios pastangom nuvyti mintis,kovoja,valios pastangomis,stengiasi nuvyti įkyrią mintį,tačiau kuo labiau kovodavo su ta mintimi,tuo labiau ta mintis lįsdavo,kibdavo.Kovojimas valios pastangomis kūne sukuria įtampa,o kokia gi čia meditacija be atsipalaidavimo ? Todėl geriau su mintimi nekovoti,ir mintis savaime nueis šalin,praplauks kaip debesis pro šalį.Taigi galima medituoti ir nuolankumo pagalba ,pasiduodant mintims,nekovojant su jomis.Jeigu visiškai nesipriešinsit ateinančioms mintims,jos nueis į šalį pačios.Bet vos tik viduje,vėl pradėsit kovoti,jos vėl ateis,nebent to žmogaus valia-koncentracija yra labai stipri.Galima eiti ir valios-koncentracijos keliu medituojant,bet galit pabandyti ir pasiduoti mintims Dar kas padėtų nuraminti protą ? Mantra,kokia nors mantra kartojama vėl ir vėl.Tie,kurie praktikuoja mantrą pajunta kaip ištuštėja protas,jie būna tarsi be minčių netgi nekartodami mantros.Tai mantros poveikio inercija.Kodėl rytuose medituodami žmonės atsisėda sukryžiuotom kojom,lotoso poza ? Todėl,kad tokia poza sustipriną valią-kocentraciją,padeda susikaupti,toje pozoje esant energiją teka,taip,kad padeda susiskaupti,susikoncentruoti.Galima išbandyt.Ir dar man atrodo,kad maistas,jeigu jo yra valgoma per daug ir nesukramtant,silpnina valią-koncentraciją.Pagalvokit,juk maistas apdorojamas ties Saulės Rezginiu.O tas centras ugnies čakra Manipūra, susijęs su valia-koncentracija.Kai persivalgydavo žmogus išbalansuodavo tą centrą,o po to vaikštinėdavo irzlus ir piktas.Juk kūnas tai pasaulis,kuriuo turim rūpintis.Jis gyvas.Neteisingai elgiantis su kūnu sukuriama neigiama energija.Nes kūne mūsų gyvena būtybės,kuriomis mes turim rūpintis kaip Žemė Gaja rūpinasi mumis. Taigi dar ir dėl to būtina valgyti saikingai ir viską smulkiai sukramtant.Ir vandens gerti,nes vanduo įveikia pyktį,vanduo užgesina gaisrą.Valandą prieš valgį,gerti vandens arba valandą po jo.Jeigu vanduo geriamas iškart po maisto,kūno viduje kaupiasi nuodai.Ir tikėkit savimi,pasitikėkit savim.


___________________

Svarbiausia mylėti viską ir visus...

Mantiz
Narys
# Atsiuntė: 19 Balandžio 2013 11:30
Atsakyti 


http://www.gnosis.lt/Kursai/Gnostiska-Meditacija/G M1-Budrumas.html


Tyliai ilsėkitės. Stebėkite save pasitelkdami atsiskyrimo ar atstumo jausmą.


Cia man isisvaizduoti savo kuna is sono ar kaip pasitelkti ta atstumo jausma ?


___________________

. 1 . 2 . >>
Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Color Picker 
:) ;) :up: :down: :lol: :confused :cool: :sad: :shame: :smirk: :tongue: ... Išjungti šypsenas

» Vardas  » Slaptažodis 
Tik registruoti vartotojai gali rašyti pranešimus. Įveskite vartotojo vardą ir slaptažodį, arba užsiregistruokite.
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024
Šiuo metu prisijungę: Svečiai - 1
Nariai - 0
Daugiausiai vartotojų buvo: 242 [20 Balandžio 2021 06:31]
Svečiai - 242 / Nariai - 0