miniBB: free php bulletin board and forum softwareminiBB: free php bulletin board and forum software 
 - Forumas - Atsakyti - Statistika - Registracija - Paieška - Narių sąrašas
www.gnosis.lt bendruomenė / Bendra Diskusija / Pirmykščiai krikščionys
Autorius Žinutė
Admin
Administracija
# Atsiuntė: 3 Gruodžio 2008 21:40 - Redagavo: Admin
Atsakyti 


Šios žinutės buvo perkeltos iš kitos temos, su kuria neturėjo nieko bendro.

Pirmykščiai krikščionys ir buvo gnostikai; žinoma dabar terminui „krikščionis" suteiktas kiek kitoks paveikslas, kurį nupiešė romėnų katalikų bažnyčia ir pačių žmonių tamsybė.


___________________

Meilės ir Šviesos

zhimas
Narys
# Atsiuntė: 4 Gruodžio 2008 10:48
Atsakyti 


Bet tai kaip pvz Jezaus vardu isvarineja dvasias.
O tai kaip tos sventos dvasios dovanos kai ten meldziasi kalbomis, arba pvz kiti gali versti tas kalbas. kaip toks dalykas?


___________________

lunacy
Narys
# Atsiuntė: 4 Gruodžio 2008 20:06
Atsakyti 


Autorius: Admin
Pirmykščiai krikščionys ir buvo gnostikai;


na šiaip jau istoriškai žiūrint gnostikai dar pirmaisiais amžiasi buvo pasmerkti kaip eretikai. Jonas savo raštuose smerkia gnostikus kaip nesupratusius Jėzaus mokymo. Pagrindiniai klaidingais laikyti teiginiai:
1. Tai kad kristus neturėjo kūno o tik dvasinį (jau dabar istorikai neabejoja kad toks asmuo kaip kristus realiai egzistavo)
2. Kad kūnas yra blogis (juk dievas sukūręs žmogų sakė kad tai yra gera)
3. Išgelbėjimas per pažinimą, o ne savęs tobulinimą.

Gnosticizmas apskritai atsirado tik apie 90 metus po Kr. taigi krikščionių būta ir anksčiau, o jie nebuvo gnostikai, taigi tavo teiginys iš esmės klaidingas.

O linksmiausia tai kad jūs čia rašinėjate jog magija yra blogai, o tradiciškai (mitai) gnosticizmo pradžia priskiriama Simonui Magui (jis su pauliumi buvo susitikęs Samarijoje:

Mieste buvo vienas žmogus, vardu Simonas, jis vertėsi žyniavimu, stebindamas Samarijos gyventojus ir girdamasis esąs nepaprastas. Ir visi – nuo mažo iki didelio – prie jo šliejosi ir sakė: „Jis yra Dievo galybė, vadinama 'Didžioji'". Žmonės prie jo šliejosi, nes per ilgesnį laiką buvo apsukęs jiems galvas savo kerais. Bet, patikėję Pilypu, skelbiančiu gerąją Dievo karalystės naujieną ir Jėzaus vardą, ėmė krikštytis vyrai ir moterys. Simonas taip pat įtikėjo ir pasikrikštijęs visur sekiojo Pilypą. Jis buvo apstulbintas, matydamas nepaprastus ženklus ir didžius stebuklus, kurie dėjosi po jo akių.
Apaštalai Jeruzalėje, išgirdę, jog Samarija priėmė Dievo žodį, nusiuntė tenai Petrą ir Joną. Šie atvyko ir ėmė melstis už samariečius, kad jie gautų Šventąją Dvasią. Mat ji dar nebuvo nė vienam jų nužengusi, ir jie tebuvo pakrikštyti Jėzaus vardu. Tuomet apaštalai dėjo ant jų rankas, ir tie gavo Šventąją Dvasią.
Pamatęs, kad apaštalų rankų uždėjimu teikiama Dvasia, Simonas pasiūlė jiems pinigų ir prašė: „Duokite ir man tą galią, kad kam uždėsiu rankas, gautų Šventąją Dvasią". Bet Petras tarė jam: „Kad tu pražūtum su savo pinigais, jei sumanei už pinigus nusipirkti Dievo dovaną! Šitame dalyke tu negali turėti nė mažiausios dalies, nes tavo širdis Dievo akivaizdoje neteisi. Verčiau apgailėk šią savo nedorybę ir melsk Viešpatį – gal jis atleis tavo širdies paklydimą. Kaip matau, tu pilnas tulžies ir esi nedorybės pančiuose". Simonas atsakė: „Melskite už mane Viešpatį, kad manęs neištiktų jūsų žodžiai".
O jie, paliudiję ir apsakę Dievo žodį, pasuko atgal į Jeruzalę, pakeliui skelbdami gerąją naujieną daugelyje Samarijos kaimų.
(Apd 8,9-25)

Kaip matome Simonui ne kaip baigėsi


___________________

http://paleontologija.eforum.lt

phi
Narys
# Atsiuntė: 4 Gruodžio 2008 22:45 - Redagavo: phi
Atsakyti 


Matyti, kad yra toks mokslas, ir vadinasi jis, turbut, religijotyra.

Pavadinimas grazus, taip. Bet yra dar toks dalykas kaip religija. Retas daiktas ir kartais sunkiai suvokiamas religijotyrininkui.


___________________

With the death the death is killed

zhimas
Narys
# Atsiuntė: 4 Gruodžio 2008 22:50
Atsakyti 


Tai Sv.Paulius Petras Jonas Jokubas buvo gnostikai ar kaip jus cia teigiate?


___________________

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 4 Gruodžio 2008 22:53 - Redagavo: Admin
Atsakyti 


Daug yra prirašinėta apie gnostikus, neturint supratimo kas jie tokie ir kaip jie viską suvokė iš tikrųjų. Simonas magas tarnavo savo vidiniam velniui, ego. Žodis „gnostikas" reiškia žmogų, kuris žino, kuris turi savyje tikrąjį ir gyvąjį pažinimą apie realybę, apie gyvąjį Dievą. Jėzus, apaštalai (ir daugelis kitų prieš juos) buvo tikri gnostikai, nes jie savyje turėjo Kristaus šviesą ir pažinimą.

Taip kažkam rūpėjo ir vis dar rūpi skelbti netiesą apie gnostikus, kurie tada taip nesivadino. Jie save vadino tiesiog krikščioniais, kas kilo nuo žodžio „Kristus". Kristus (dieviškoji energija) per Jėzų (išgelbėtoją, Išganytoją) atnešė gerąją žinią apie tai, kaip išsivaduoti iš kančios ir iliuzinio pasaulio visiems žmonėms. Ne tik atnešė, bet ir pademonstravo visą kosminę dramą, visą kelią, kurį turi nueiti žmogus, norėdamas pakilti pas Tėvą į dangų. Visos evangelijos skelbė ir skelbia gerąją žinią, žinią, kurią per kančias atnešė Kristus.


___________________

Meilės ir Šviesos

lunacy
Narys
# Atsiuntė: 5 Gruodžio 2008 00:25
Atsakyti 


Autorius: phi
Matyti, kad yra toks mokslas, ir vadinasi jis, turbut, religijotyra.
Pavadinimas grazus, taip. Bet yra dar toks dalykas kaip religija. Retas daiktas ir kartais sunkiai suvokiamas religijotyrininkui.


šiaip jau religijotyrinkas geriau suvokia religiją nes ją tiria kaip fenomeną ir nešališkai, kaip kad daro tai tiriantys tos religijos adeptai. adeptai dažniausiai viską mato per vieną prizmę, religijotyrini nkas mato religijoje rykstančius procesus iš šalies ištyrias religijos teologiją, ritualus, skelbiamas idėjas.

Autorius: zhimas
Tai Sv.Paulius Petras Jonas Jokubas buvo gnostikai ar kaip jus cia teigiate?


tai teigia gnostikai, nes realiai Pauliaus teologija gana smarkiai prieštarauja gnostinei pasaulėžiūrai

Autorius: Admin
Daug yra prirašinėta apie gnostikus, neturint supratimo kas jie tokie ir kaip jie viską suvokė iš tikrųjų.


Va va, matau daugeliui religijų būdingą dalyką. Manyma kad juos visi puola ir niekas apart juos nesupranta jš mokymo. Taip nėra, gnosticizmas kaip ir bet kuri religinė srovė yra pakankamai ištirta. Beje tai ką radau šiame puslapyje kažkaip persunkta visokiomis new age idėjomis ir religiniu sinkretizmu. Truputėli nusivyliau nes čia nelabai radau grynojo gnosticizmo, bet nusprendžiau pasidomėti ir išsiaiškinti kas hūs esate ir su kuo valgomi.

Autorius: Admin
Jėzus, apaštalai (ir daugelis kitų prieš juos) buvo tikri gnostikai, nes jie savyje turėjo Kristaus šviesą ir pažinimą.


Kaip gi apaštalai galėjo būti gnostikais jei jie iki Šventosios Dvasios atsiuntimo Jėzų matė kaip politinį mesiją???
Ir dar vienas nelogiškumas: kaip Jėzus save dvasinį galėjo turėti viduje, jei jis ir buvo Kristus????

Autorius: Admin
Kristus (dieviškoji energija) per Jėzų (išgelbėtoją, Išganytoją)


1. Kristus ir Jėzus yra tas pats asmuo.
2. Pire ko čia Kristus ir dieviškoji energija??? Kristus šiaip reiškia titulą "mesijas, išganytojas". Taigi mesiju ir buvo vadinamas Jėzus, o ne kažkokia energija.


___________________

http://paleontologija.eforum.lt

phi
Narys
# Atsiuntė: 5 Gruodžio 2008 16:06
Atsakyti 


Gerbiamasis, cia mes mokomes isgyventi religija.
Gali ja suvokti "geriau", ar "blogiau", susipazinti "giliau" ar "pavirsutiniskai", ivardink kaip nori, bet jei tu jos savyje neisgyvensi...

Neikises pirsto i ugni, nesuzinosi (patyrimu) kaip pastaroji (tiksliau pirsto ikisimo i ugni fenomenas) veikia tavo pirsta, tavo emocijas, tavo insktinktus ir t.t.

Tas, kas patyre, tas zino. Ir zino kitaip. To nenuneigsi. Fenomeno patyrimas skrodzia kiaurai bet kurias zinias, igytas anksciau apie ta fenomena iki pacio patytimo fakto. (Is tiesu pati fenomeno patyrimo koncepcija yra klaidinga ir net neimanoma, jei fenomenas atribotas nuo ji patirinciojo samones)

Religija reiskia fenomena, gyva, kaip ugni. Jos neimanoma objektyviai istirti is salies, deja, neegzistuoja fenomeno, kuri butu imanoma objektyviai istirti, kaip sakai is salies. Ta jau modernioji kvantine fizika irode. Taigi tas dalykas liecia viska apskritai, ne tik religija.

Gaila, bet taip jau istoriskai susikloste, kad sis fenomenas, vadinamas religija, kuris savo prigimtimi netelpa i jokius saves atriboto tyrimo remus, tapo kazkoks eksperimentas, kuri protas manas galis istirti, pasverti, palyginti.


___________________

With the death the death is killed

precursor
Narys
# Atsiuntė: 6 Gruodžio 2008 11:58 - Redagavo: precursor
Atsakyti 


Jums čia besiginčijant, man toks vienas praktinis klausimas iškylo: jei apaštalai gavo Šventąją Dvasią iš Jezus, Jezus irgi turėjo Ją iš kažkur gauti, ar Jis Ją gavo tiesiais iš Šventosios Dvasios Šaltinio?

Vėliau gi apaštalai, Jezaus mokiniai, Tą Dvasią perduoda rankos prilietimu, kaip kad Jezus jiems perdavė (kaip kad per sekramento ritualą bažnyčioje yra bandoma perduoti šiais laikais). Kitiems šventoji Dvasia buvo perduodama atsižvelgiant į jų pažiūras ir iš pirmo žvilgnio pažintą gyvenimo būdą (na, tie kas perduodavo jau turėjo Šventąją Dvasią, todėl jau kaurai matydavo kiekvieną kam verta Ją perduoti toliau). Praktiškai jokių vargų nebudavo, panašiai kaip kad dabar yra su reiki, kuris beje, skirtingai nei Šventoji Dvasia, yra perduodamas už pinigus ir gan nemažus( 200000 dol.) jei norėsi gaut iš kuo artimesio reiki įkūrėjui šaltinio. Todėl dar klausimas: kam vargti, visa gyvenimą jei gali Šventąją Dvasią gaut tik rankos prisielitimu? O ko vertos visos praktikos, jei tau vienaip ar kitaip tos Dvasios niekas neperduos? Ir apskritai ar yra išlikusi gyva perdavinėtojų linija nuo Jezaus laikų? Ar tai toks pat realus dalykas kaip ir reiki?


___________________

Žmogų nuodija ne tai kas patenką į jį pro burną, o tai kas iš jo pro ją išeina, - Jėzus.

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 6 Gruodžio 2008 14:29 - Redagavo: Admin
Atsakyti 


Vėlgi, Bibliją nederėtų bandyti suprasti pažodžiui. Tas pasakymas, kad rankos prisilietimu suteikdavo galią, turi gilią prasmę ir slepia išminties lygmenis. Binah, Šventoji Dvasia yra inteligencija ar supratimas. Tai prisilietimas gali reikšti, jog apaštalai tiems žmonėms taip suteikė praregėjimą, išmintį, leido viduje suvokti Šventosios Dvasios šviesą. Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad individuali Šventoji Dvasia iš karto, vos tik prisilietus, nusileido į žmogų, kuris prieš tai nepasiruošė jos atėjimui. Pasiruošimas yra būtinas norint įkūnyti dieviškąją energiją savyje, iš esmės sakramentai ir yra tas procesas, kurio metu pasiruošiama priimti Šventąją Dvasią. (Tik nereikia manyti, kad dabartiniai bažnyčios sakramentai paruošia tam žmogų. Iš Tikrųjų Sakramentų yra belikę tik liekanos, kurių teoriškai moko bažnyčia, visiškai pamiršdama, kad visas šis procesas turi būti atliktas ir išgyventas praktiškai).

Vardas „Jėzus" („Yeshua", kilęs iš aramėjų kalbos) yra titulas, kaip ir terminas „Kristus". Jėzus reiškia vidinį išgelbėtoją, išganytoją. Taigi Jėzus, kaip egzistavęs žmogus, turi labai gilią prasmę ne tik išorėje, bet ir kiekvieno iš mūsų viduje, kaip vidinis išgelbėtojas.

Negirdėjau, kad kas nors nušvistų nuo prisilietimo, tai yra ilgas ir kantrus darbas. Kaip ir niekada negirdėjau, kad kas nors pakiltų pas Tėvą tik tikėdamas tuo. Šventosios Dvasios neįmanoma nupirkti, nes Ji pati yra viską persmelkianti išmintis, meilė, tiesa.
Autorius: Samael Aun Weor
Dvasininkas, kuris ima mokestį už Santuoką, įvykdo milžinišką šventvagystę. Santuoka yra iš Šventosios Dvasios, santuoka yra širdies paslaptis; pelnytis iš širdies, yra tolygu pelnytis iš Šventosios Dvasios.

Kiekvienas žmogus turi savo Šventąją Dvasią ir tik sudarydamas tinkamas sąlygas savo šventykloje (kūne), savo sunkiu darbu, sulaukęs vidinio išgelbėtojo gimimo viduje, gali tikėtis Jos nusileidimo.
___________________

Meilės ir Šviesos

Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Color Picker 
:) ;) :up: :down: :lol: :confused :cool: :sad: :shame: :smirk: :tongue: ... Išjungti šypsenas

» Vardas  » Slaptažodis 
Tik registruoti vartotojai gali rašyti pranešimus. Įveskite vartotojo vardą ir slaptažodį, arba užsiregistruokite.
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2022
Šiuo metu prisijungę: Svečiai - 5
Nariai - 0
Daugiausiai vartotojų buvo: 242 [20 Balandžio 2021 06:31]
Svečiai - 242 / Nariai - 0