miniBB: free php bulletin board and forum softwareminiBB: free php bulletin board and forum software 
 - Forumas - Atsakyti - Statistika - Registracija - Paieška - Narių sąrašas
www.gnosis.lt bendruomenė / Bendra Diskusija / Savi-nesitapatinimas
Autorius Žinutė
FXFX
Narys

# Atsiuntė: 22 Sausio 2010 16:35
Atsakyti 


Kaip jūs išvengiate savi-susitapatinimo? Kai tik pradėjau gilintis į gnosis studijas, tai viskas buvo aišku-nesitapatini ir viskas. Tačiau laikui bėgant, tai tarsi užsimiršta ir netgi atrodo nebeefektyvu. Taip ir su daugeliu kitų priemonių to išvengimui... O galbūt tai tik švytuoklės įstatymas?


___________________

Aš nustversiu likimą už gerklės, jis niekada manęs pilnai neįveiks. -
Ludwig Van Beethoven

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 23 Sausio 2010 11:22
Atsakyti 


Taip yra todėl, kad psichika žmogų išduoda. Tas „aš pats", kuriuo žmogus manosi esąs, ji mulkina ir juo manipuliuoja. Jis sako: „Tai paprasta, lengva." Bet iš tiesų, kad įvyktų koks nors realus pasikeitimas žmoguje, tam reikia atsižadėti klaidingo savęs suvokimo. Tai reiškia, kad žmoguje turi pasirodyti kitoks suvokimas, tai suvokimas apie to „aš pats" tuštumą, apie laikinumą, apie nerealumą. Tas suvokimas negimsta kasdien darant tas pačias klaidas, gyvenant ir tenkinant troškimus, jis gimsta bundant sąmonei. Kaip tik todėl tam pasiekti reikia įdėti daug pastangų, pastangų atsižadėti žalingų veiksmų, pastangų atlikti meditaciją, koncentraciją, Savęs prisiminimą, mantrų vokalizavimą ir t.t. Nukrypome šiek tiek į budizmo pusę, bet šie aspektai yra pagrindas susivokti, atpažinti savo klaidingą „aš" ir su juo nesusitapatinti.

Kiek mes darome nereikalingų ir žalingų veiksmų kiekviena dieną? Atsižadėjimas troškimų yra kelias link suvokimo, link sąmonės praskaidrėjimo, link kažko naujo. Žinoma pas atsižadėjimas problemų neišsprendžia, tačiau tai yra pagrindas ant kurio galima statyti savo defektų suvokimo ir kitas praktikas. Kaip mes galime tikėtis kažką tikrai suvokti ar pasiekti, jei vis darome tas pačias klaidas. Kaip mes galime tikėtis sunaikinti savo ego, jei ir toliau tenkiname jo užgaidas.


___________________

Meilės ir Šviesos

FXFX
Narys

# Atsiuntė: 23 Sausio 2010 12:02 - Redagavo: FXFX
Atsakyti 


Suprantat, būna tokie momentai, kada po suvokimo, meditacijos ir kitų praktikų, ego nėra nė galimybės pasireikšti. Jis yra suvokiamas, valdomas ir tai tikrai veikia. Tačiau po kurio laiko pradedi jausti, jog tiepatys gynybos būdai nebetinka ir vėl kritimas... Ego reiškiasi kaip ir ankščiau. Tada ieškai kas toliau gali padėti ir taip lipdai naujus gynybos būdus. Žinoma, kol tai padarai tave tai visiškai išsekina, bet negalima ten ir pasilikti, reikia keltis drąsiai ir eiti. Ar jums pavyksta ilgą laiką būti pusiausvyroje?


___________________

Aš nustversiu likimą už gerklės, jis niekada manęs pilnai neįveiks. -
Ludwig Van Beethoven

Admin
Administracija
# Atsiuntė: 23 Sausio 2010 14:57 - Redagavo: Admin
Atsakyti 


Ego yra daugialypis, armijos ir legionai negatyvių psichologinių „aš", persipynusių vienas su kitu. Nereikėtų tikėtis, kad per vieną kartą bus sunaikintas kažkoks ego. Pastebėtas ego gali pasitraukti į savo olą, o po to, jei nebuvo tinkamai suvoktas ir šalinamas, ir vėl iš jos išlįsti jau apsimetęs kitu pavidalu.

Metodai visada yra tokie patys:

1. Stebėjimas, atradimas
2. Suvokimas
3. Pašalinimas su Dieviškosios Motinos pagalba.

Dar kartą, viskame egzistuoja lygmenys, todėl akivaizdu, jog kiekvienas dirba savame lygmenyje. Daug kas paslysta 2 žingsnyje, jie mano: „O, reiškiasi manyje gašlumo ego dabar, aš jį matau, matau" - ir giliai jo nesuvokę meditacijoje, neatlikę retrospekcinės praktikos, nepamatę visų kitų šį ego lydinčių negatyvių agregatų, jie prašo pašalintį gašlumo ego. Šis dalykas turi būti atidžiai analizuojamas, suvokimas yra labai atsakinga praktika, tai gilus buvusios situacijos „prikėlimas" meditacijos metu. Tokios praktikos metu yra išanalizuojama visa buvusi situacija, kas vyko, kodėl ir t.t. Suklasifikuojami visi pasireiškę ego ir suvokiamas jų tarpusavio ryšys. Kažkoks vienas psichologinis „aš" niekada nesireiškia vienas, jei važiuoja vežimas, tai vežime tikrai bus ne vienas toks keleivis. Jei aš supykau, tai gal tą pyktį sukėlė pavydas; bet kadangi aš supykau, tai dar impulsyviai įžeidinėjau kitą žmogų, norėjau jį įskaudinti ir pažeminti.

Suvokimo praktikoje sąmonė taip pat turi suvokti kaip jai derėjo toje akimirkoje ar situacijoje teisingai pasielgti.

Manot, kad ego toks paprastutis ir jį sunaikinti yra kaip viens ir du Taip tikrai nėra, jis kaip žvėris pasalūnas, jei ne vienaip, tai kitaip apnuodys žmogaus psichiką apsimetęs vis kitu padaru.

Tai ilgas ir sunkus darbas, labai sunkus darbas, nekalbant jau apie tai, kad šalinant kokį nors defektą būtina nutraukti jį maitinti. Tą, ką individas kūrė daugelį įsikūnijimų, tikrai nebus taip paprasta sunaikinti.


___________________

Meilės ir Šviesos

Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Color Picker 
:) ;) :up: :down: :lol: :confused :cool: :sad: :shame: :smirk: :tongue: ... Išjungti šypsenas

» Vardas  » Slaptažodis 
Tik registruoti vartotojai gali rašyti pranešimus. Įveskite vartotojo vardą ir slaptažodį, arba užsiregistruokite.
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024
Šiuo metu prisijungę: Svečiai - 1
Nariai - 0
Daugiausiai vartotojų buvo: 242 [20 Balandžio 2021 06:31]
Svečiai - 242 / Nariai - 0