Pirmas Puslapis

 Įžanginė Informacija
 Ego
 Kursai
 Ištraukos Iš Raštų
 Paskaitos
 Alchemija
 Meilės Erdvė
 Kiti Straipsniai
 Knygos
 Mantros
 Audio Paskaitos
 Gnostiškas Menas
 Naujienos
 Nuorodos
 Forumas


Sėklos Vertingumas


„Mieli broliai! Gyvybinė energija, virja, kuri palaiko jūsų gyvybę, kuri yra pranų prana, kuri spindi jūsų blizgančiose akyse, kuri spinduliuoja nuo jūsų ryškių skruostų, yra didžiulis lobis jums. Gerai tai atminkite. Virja yra kraujo kvintesencija. Vienas Sėklos lašas yra pagaminamas iš keturiasdešimties kraujo lašų. Įvertinkite kokia ji svarbi!

Medis esenciją ar Rasa traukia iš Žemės. Esencija cirkuliuoja medyje, jo šakelėse, šakose, lapuose, žieduose ir vaisiuose. Ši Rasa suteikia spindinčias spalvas ir gyvybę lapuose, žieduose, vaisiuose. Panašiai ir virja, kurią sėklidžių ląstelės pagamina iš kraujo, žmogaus kūnui ir skirtingiems jo organams suteikia spalvą ir gyvybingumą.

Pagal ajurvedą, sėkla yra paskutinysis Dhatu, susidarantis iš maisto. Baltoji limfa gaminasi iš maisto. Kraujas - iš baltosios limfos. Iš kraujo susidaro audiniai. Iš audinių – riebalai. Iš riebalų susidaro kaulai. Iš kaulų – čiulpai. Iš kaulų smegenų susidaro sėkla. Tai yra sapta dhatu ar septyni dhatu, kurie palaiko gyvybę ir kūną. Įvertinkite kokia sėkla yra brangi! Ji yra paskutinioji esencija. Ji yra esencijų Esencija. Virja susidaro iš pačių čiulpų, kurie slypi kaulų viduje.

Kiekviename dhatu egzistuoja trys pasidalijimai. Sėkla maitina fizinį kūną, širdį ir intelektą. Tik tas žmogus, kuris naudojasi fiziniu kūnu, širdimi ir intelektu, gali laikytis tobulos Brahmačarjos. Imtynininkas, kuris naudojasi tik savo fiziniu kūnu, tačiau neišvysto intelekto ir širdies, negali tikėtis, jog jam pilnai pavyks laikytis brahmačarjos. Jis gali laikytis tik kūno brahmačarjos, bet ne proto ir širdies. Sėkla, priklausanti širdžiai ir protui, neabejotinai ištekės. Jei aspirantas atlieka tiktai džapą [kartoja mantras] ir meditaciją, jei jis nevysto širdies ir nepraktikuoja fizinės mankštos, jis teturės tik mentalinę brahmačarją. Dalis sėklos, kuri maitina širdį ir kūną, ištekės. Bet pažengęs jogas, kuris giliai pasineria į meditaciją, laikysis pilnos brahmačarjos, netgi jei jis fiziškai nesimankštins.

Sėkla yra maisto ar kraujo kvintesencija. Pagal šiuolaikinį medicinos mokslą, vienas sėklos lašas pagaminamas iš keturiasdešimties kraujo lašų. Pagal ajurvedą, ji išplėtojama iš aštuoniasdešimties kraujo lašų. Dvi sėklidės ar sėklos, kurios randasi kapšelyje, vadinamos sekrecijos liaukomis. Šių sėklidžių ląstelėms suteikta ypatinga funkcija – išskirti sėklą iš kraujo. Taip kaip bitės, lašelis po lašelio, avilyje kaupia medų, taip ir sėklidžių ląstelės, lašelis po lašelio, išgauna sėklą iš kraujo. Tada tas skystis dviem latakais ar kanalėliais patenka į sėklines pūsleles. Susijaudinus, jis išmetamas per tam tikrus latakus, vadinamus sėkliniais latakais, į šlaplę, kur susimaišo su prostatos sekretu.

Sėkla subtilioje būsenoje randama visose organizmo ląstelėse. Taip kaip cukrus pasklidęs visoje cukranendrėje, kaip sviestas piene, taip ir sėkla yra pasklidusi visame organizme. Taip kaip, nuėmus sviestą, pasukos lieka liesos, taip ir sėkla, ją išvaistant, lieka skurdi. Kuo daugiau švaistoma sėkla, tuo silpnumas didėja. Jogos šastrose sakoma:

„Maranam Bindu Patanat,
Jivanam Bindu Rakshanat.“

Sėklos iškritimas atneša mirtį, jos išsaugojimas suteikia gyvenimą. Sėkla yra tikrasis žmonių gyvybingumas. Tai – žmoguje paslėptas lobis. Ji veidui suteikia Brahma-Tedžas [dieviškąjį spindesį ar ugnį] ir stiprybę intelektui.

<...>

Pilnai suvokite šios gyvybinės esencijos svarbą ir vertę gyvenime. Virja yra visokeriopa jėga. Virja yra visas turtas. Virja yra Dievas. Virja yra Sita. Virja yra Radža. Virja yra Durga. Virja yra Dievas judėjime. Virja yra veikli Valia. Virja yra Atma-Bal [Savasties galia]. Virja yra Dievo Vibhutis [dieviškosios galios ar šlovės pasireiškimai]. Viešpats Gitoje sako: „Paurusham Nrishu“. „Aš esu sėkla ir gyvybingumas žmonėse“. Virja yra gyvybės, minties, inteligencijos ir sąmonės esmė. Taigi, mano mieli skaitytojai, saugokite šį gyvybinį skystį labai atidžiai.“


- Svamis Šivananda

 


  „Kalbėti, kai turime   tylėti, yra   nusikaltimas, lygiai   kaip nusikaltimas yra   tylėti, kai turime   kalbėti.“

   - Samael Aun Weor

__________________

Kontaktai | Pirmas Puslapis | Naujienos